Kırışıklıklar İle Her Yaşta Savaşılabilir!

 

Kırışıklıklar İle Her Yaşta Savaşılabilir

 

Yaşlanmaya karşı olarak önlemlerinizi alabilmek için ille de yüzünüzde olan çizgilerin aşırı belirgin hale gelmelerini beklememelisiniz. Unutmamalısınız ki yaşlanmaya karşı olarak mücadele de en etkili çözüm, erken alınmış olunan çeşitli önlemlerdir. 20’li yaşlar için, ileri ki yaş düzeylerinde oluşabilecek bazı kırışıklıklar için, önlem almak gerekiyor. Güneş korumasının çok önemli olduğunu belirtelim. Güneş koruyucusunun altına da antioksidan zengini bir serum sürmek de sizleri serbest radikallerin sebep olabileceği minik çizgileri önleme konusunda daha etkili olur. New York’tan dermatolog Neal Schultz’un da söylediği üzere sabah önce serumu uygulayabilirsiniz ve arkasından güneş koruyucusunu kullanın. Gece de serumu sürdükten sonra üzerine nemlendirici sürün” demektedir.

 

 

Kolejen Üretimini Arttırın!

 

Cilt bakımı için, 30’lu yaşlar için, 30’lu yaş düzeyinden itibaren kolejen üretimini yükseltebilmek amacı ile retinoik asit içermekte olan bir çeşit ürün kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Dermatolog Melisa Eczacıbaşı, ilk zamanlarda ürün anti-oksidan serumun üstüne iki gece de tam olarak bir kez sürebilirsiniz. Eğer cildinizi tahriş etmekte ise her gece de kullanabilirsiniz. Güneş koruyucusunu da asla ihmal etmeyin.

40’lı yaşlara gelecek olursak, kolajen ve elastin sentezinin daha düzgün bir biçimde çalışabilmesine yardımcı olabilecek olan peptit, mineral ve vitaminler tarafından zengin olan bir çok bakım kreminin etkili olacağının altını çizmektedir ki bu da oldukça etkilidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı