Kötü Nefesi Ortadan Kaldıran Mucize

Kötü nefesi ortadan kaldıran mucize karışımlardan yararlanarak ağız kokusunu giderebilirsiniz. Ağız kokusu ve kötü nefes her yaşta görülebilen bir problemdir. İnsanlarla yakın mesafeden görüşürken kötü nefes kokusu, karşıdaki insanı inanılmaz bir şekilde etkiler ve rahatsızlık verir. Bu durumda sizi utandıracak hallere sokar.

Kötü Nefesi Ortadan Kaldıran Mucize

Kötü nefes ve ağız kokusu genel olarak hijyeni sağlanmayan ağızlarda, mide rahatsızlıklarında veya çürük diş nedeniyle olur. Özellikle dişçi fobisi olup çürük dişini çektirmeyen binlerce insan, farkında olmasa da kötü nefes ve ağız kokusu ile dolaşır. Bu ve buna benzer ağız sorunları için sizlere geçicide olsa bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Ancak bunun öncesinde sizlere bir video izleteceğim.

Ağız kokusu gerçek bir sıkıntıdır ve tedavi edilmediği taktirde hep insanlara uzak durmaya çalışırsınız. Bugün sizlere ağız kokusunu geçirecek doğal yöntemlerden bahsedeceğim. Gelin hep beraber bu doğal yöntemlere göz atalım.

Dişlerinizi Mutlaka Fırçalayın

Ağız kokusunu giderecek yöntemleri anlatmaya başlamadan önce sizlere ilk önerim dişlerinizi en az iki dakika fırçalayıp sonrasında doğal tedavi yöntemlerine başlamanızdır. Çünkü ağız kokusu ile mücadelenin ilk adımı diş fırçalamaktır.

Tarçın ile Kötü Nefesi Ortadan Kaldıran Mucize Çözüm

Kötü nefes ve ağız kokusundan gına geldiyse güne tarçınlı bir çay ile başlayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda kahvaltı sonrasında ilk olarak dişlerinizi fırçalayın ve içtiğiniz çaya çubuk tarçın veya toz tarçın atarak güne başlayın.

Ağız Kokusu ve Tarçın

Tarçın, bakteri öldürmek için mükemmel bir çözümdür. Ağız içerisinde kokuya ve kötü nefese neden olan bakterileri öldürür. Bu şekilde güne başlarsanız inanın gün boyu ağız kokusu olmayacaktır. Tabi bunu düzenli olarak yapmanız gerekiyor.

Kötü Nefesi Ortadan Kaldıran Mucize Karanfil

Çok eskilerden beri kullanılan ve kötü nefes ile ağız kokusunu ortadan kaldıran karanfil kullanılabilir. Bunun için gerekli malzemeler şöyle;

  • Sıcak su
  • Cezve
  • Bir tutam karanfil

Nasıl Yapılır?

  • Cezve içerisine su koyun ve içerisine bir tutam karanfil atıp kaynatın.
  • Elde ettiğiniz karışım ılıklaşınca bu su ile güzelce gargara yapın.
  • Gün içerisinde ağız kokusundan eser kalmayacak. Ayrıca ağız sağlığı içinde çok yararı olacaktır.

Kötü Nefes Kokusunu Gideren Diğer Mucize Yöntemler

  • Özellikle mideden gelen bir koku varsa düzenli olarak yoğurt tüketmenizi tavsiye ederim. Hatta yoğurt içerisine katacağınız C vitaminli meyveler ile yoğurdun gücüne güç katabilirsiniz.
  • Diğer bir ağız kokusunu gideren şey ise limondur. Limonu emerek kötü nefes ve ağız kokusunu giderebilirsiniz. Eğer bunu yapamam diyorsanız bir su bardağı su içerisine bir dili limon atarak veya sıkarak o suyu da tüketebilir yada gargara yapabilirsiniz. Hatta su yerine soda da kullanabilirsiniz.
  • Ağız kokusunun giderilmesini sağlayan diğer şey ise nanedir. Toz naneyi veya nane yapraklarını bir kaç dakika çiğneyip tükürün. Ağız kokusunun gün boyu olmayacağını göreceksiniz.

Kötü nefesi ortadan kaldıran mucizeler yazımızın sonuna geldik. Bu ve bunun gibi konuları ağız ve diş sağlığı kategorimizden okuyabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close