Kulak Ağrısı Neden Olur? Ne iyi Gelir?

Kulak Ağrısı Neden Olur? Ne iyi Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kulak ağrısı zamanında tedavi edilmediği taktirde bir diş kadar ağrı yapabilir ve canınızı yakabilir. Eğer kulak ağrısından şikayetiniz varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizlere kulak ağrısının neden olduğunu ve nelerin kulak ağrısına iyi geleceğini anlatacaktır.

Kulak Ağrısı Neden Olur? Ne iyi Gelir?

Kulak ağrısı sadece kulakla alakalı olmayabilir. Bazen bir diş ağrısı veya boğaz ağrısı bile kulaklara vurabiliyor. Bu nedenle kulak ağrısının nedenini sorduklarında bir çok nedenden dolayı olabileceğini söyleyebiliriz.

Kulak Ağrısı

Kulak ağrısı, kulağın kendinden ağrıyacağı gibi bazende diğer organ ve eklem ağrılarından dolayı olabiliyor. Bu nedenle hekimler kulak ağrılarını ikiye ayırıyor ve (birincil kulak ağrısı ve ikincil kulak ağrısı) diyorlar. Birincil kulan ağrısı tamamen kulağa bağlı olan ağrılardır. Mesela kulak kepçesi, dış kulak yolu, kulak zarı, orta ve iç kulak gibi hastalıklardan dolayı ağrıyan kulağa birincil kulak hastası, diğer organlardan dolayı ağrıyan kulağa ise ikincil kulak ağrısı denmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Şiddetli Kulak Ağrısı Nasıl Geçer?

Şiddetli kulak ağrısı için kesinlikle bir KBB’ye gözükmeniz gerekmektedir. Bunun için en iyi çözüm doktordur. Ancak bir çok kişi kulak ağrısı tedavisi için evde çözüm yöntemlerine girişir. Yada yine internet üzerinden veya bir akrabaya sorarak kulak ağrısına hangi ağrı kesici iyi gelir diye soruştururlar. Ancak bunun en iyi çözümü belirttiğimiz gibi KBB doktorudur. Özellikle çocuğun kulak ağrısı varsa hemen doktora gidilmelidir.

Kulak Ağrısına Evde Çözüm

Kulak ağrısına evde çözüm bulmak veya birazdan söyleyeceklerimi uygulamakta rahatlatabilir. Örneğin bazı kişiler kulak ağrısı için soğan suyu yöntemini kullanırlar. Peki bu nasıl yapılır?

Soğanın suyunu bir mikser ile çıkartın. Soğan suyunu eşit miktarda organik zeytinyağını ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı kulağınıza bir kaç damla damlatın. Bu yöntem kulağınızdaki ağrıyı bir kaç dakika içerisinde hafifletecektir. Kulak ağrısı için soğan suyu karışımı hem kulağınızda olan iltihaplı durumu çözecek hemde bakterileri öldürecektir. Eğer evde gliserin yağı varsa sadece bunu da kulağınıza damlatarak ağrıyı dindirebilirsiniz.

Bunun dışında kulak ağrısına evde çözüm yöntemi olarak bilinen soğuk veya sıcak kompres yöntemi de uygulanabilir. Ancak bu yöntemi deneme yanılma yöntemi ile yapmanız gerekiyor. Çünkü bazı kulaklarda sıcak havlu kompresi iyi gelirken bazı kulak ağrılarına ise soğuk havlu tutmak iyi geliyor. Bunun dışında yastığınızı biraz yükseltmek ve yüksek yastık kullanmakta işe yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM