Kuru Eller için En iyi Tedavi Yöntemleri

Kuru eller için en iyi krem tercihlerinden, kuru eller nasıl yumuşatılır konusuna kadar sizlere bazı tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Kuru eller için evde bakım yapmak hem sizlere sağlık kazandıracak hemde ekonomik yöntemlerle paranız cebinizde kalacak.

Kuru Eller için En iyi Tedavi Yöntemleri

Hem erkek hemde kadınlar kış aylarında ellerindeki kuruluklar nedeniyle şikayet eder. Ancak hiç endişelenmeyin. Çünkü sizlere kuru eller için en iyi tedavi yöntemlerini paylaşacağız.

Bir çok kadın “ellerim çok kuru” , “ellerim çok kuru ve çatlak” , “ellerim çok kuru ve kırışık” gibi sitemize yorumlar bırakıyorlar. Bizde bu tip el sorunları için sizlere birbirinden farklı metotlarda tedavi yöntemleri sunuyoruz.

Kuru Eller için En İyi Krem Hangisi?

Kendim için kullandığımız bir kremi sizlere tavsiye etmek istiyorum. Nashi Argan çok kuru eller için bakım kremi son derece etkili bir ürün.

Nashi Argan Kuru Eller için Bakım Kremi

Adı üzerinde olduğu gibi çok kuru eller için özel olarak formüle edilen bu krem 33 TL’ye satılmaktadır. İçerisinde barındırdığı argan yağı sayesinde kuru elleri rahatlatıyor ve çatlakları kapatıyor. Ana görevlerinden biri olan nemlendirme özelliği kuvvetli ve bir kaç gün içerisinde kuruyan elleri tedavi ediyor. Eğer satın almak isterseniz buradan satın alma işlemini yapabilirsiniz. Kuru eller için en iyi krem diyebileceğim ve bizzat kendimin kullanmasından dolayı kesinlikle tavsiye ederim. Hem fiyatı ucuz hemde kuru ellere çok iyi gelen bir kremdir.

Kuru Eller Nasıl Yumuşatılır?

Kuru elleri yumuşatmak için tek yapılması gereken şey nemlendirmektir. Bunun dışında ellerin kuruluğu hiç bir şekilde geçmez. Ancak nemlendirme yaparken ellerinizi de koruma altına almanız gerekiyor. Mesela bulaşık yıkarken eldiven takmak veya kış günlerinde eldiven giymeden dolaşmak gibi önlemler alınmalı.

Kuru Eller için En iyi Tedavi Yöntemleri

Kuru eller için bir aktara gidin ve yağ seçimi yapın. Tamamen özgürsünüz. Ancak organik zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı , bu iş için biçilmiş kaftandır. Bu iki yağı karıştırıp ellerinize gün içerisinde 2-3 kere sürdüğünüz taktirde elleriniz mükemmel bir şekilde yumuşayacaktır. Sonra gönül rahatlığıyla evde el bakımı çatlayan ellere mucizevi çözümler yaratıyorum diyebilirsiniz.

Kuru ve Çatlak Eller için En iyi Krem

Eğer elleriniz hem kuru hemde çatlaklardan oluşuyorsa işte o zaman biraz daha farklı bir el bakımı yapmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle sizlere bir video izletmek ardından da kuru ve çatlak eller için en iyi krem tavsiyesini vereceğim. Önce video;

Kuru ve çatlak eller için en iyi krem diye tabir edilen kremlerden biriside Burts Bees marka çok kuru ve çatlak eller kremi olacak. Piyasa da fiyat 49,50 TL olan bu krem gerçekten de mucizeler yaratıyor. Hem kuru hemde çatlak eller için formüle edilmiş bu kremi buradan satın alabilirsiniz.

Burts Bees Kuru ve Çatlak El Kremi

Kuru Eller için Evde Bakım

Kuru eller için evde bakım yapmakta bir alternatif çözümdür. Ancak bakımdan önce kesinlikle bilinmesi gereken bir madde vardır. Ellere evde bakım yaparken mutlaka ellerinde korunması gerekir. Eller gerekirse eldiven ile gerekirse de sudan uzak tutularak bir şekilde korunmalıdır.

Vazelin ile Kuru Eller için Evde Bakım

Bir eczaneye gidin ve vazelin alın. Alacağınız pahalı kremler ikinci alternatifiniz olsun. Vazelini ellerinize bir güzel sürün ve ellerinizden emilmesini bekleyin. Zaten kuru cilt hemen vazelini emecektir. Bir kaç gün bu işlemi tekrar ederseniz göreceksiniz ki elinizde ne kuruluk ne çatlak kalacak.

Kuru eller için evde yapılabilecek en iyi ikinci alternatif ise vazelin sürdükten sonra bir eldiven giyip yatmaktır. Çünkü vazelin ellerinizde ne kadar uzun süre kalırsa o kadar etkili olur.

Bepanthen ile Kuru Eller için Evde Bakım

Her evin olmazsa olmazlarından olan Bepanthen kremde kuru ellere evde yapılabilecek bakımlardan birisidir. Aynı vazelin deki gibi ellerinize sürüp cildin emmesini bekleyin. Hatta gece yatmadan önce sürüp birde eldiven takarsanız ellerinize çok daha iyi etki edeceğini göreceksiniz.

Burada bu kremi söylememizin nedeni bazı kuru ellere vazelin iyi gelirken bazı ellere ise Bepanthen iyi gelmektedir. Bu nedenle iki kremi de denemenizde fayda var.

Acı Badem Sütü ile Kuru El Tedavisi

Kuru eller için en iyi tedavi yöntemleri arasında “acı badem sütü” de vardır. Acı badem sütünü aktardan temin edebilirsiniz. Bir şişe içerisine doldurup çantanızda da taşıyabilirsiniz.

İlk başlarda aklınıza geldikçe elinize süreceksiniz. Ancak daha sonralarında ellerdeki kuruluğu çok iyi aldığı için günde bir yada iki kere sürmeniz yeterli olacaktır.

Kuru eller için tedavi yöntemlerinden sizlere bahsettik. Eğer el bakımı hakkında daha çok yazı okumak ve yorumlamak isterseniz mutlaka el bakımı kategorimize göz atmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı