Lazerli İmplant Nedir?

Tek ya da birçok dişin eksikliği kişinin bedensel sağlığını bozarken bir yandan da psikolojik açıdan olumsuz olarak etkilemektedir. Bu noktada diş dünyasında çok önemli bir gelişme yaşanarak implant tedavisi geliştirilmiştir. İmplant tedavisi çene kemiğine bir vida yerleştirilip üzerine de bir diş protezinin yerleştirilmesi işlemidir. Ancak teknolojik gelişmeler sonucunda lazer destekli implant tedavisi de mümkün olmuştur. Lazerli implantta lazer kesim yapılır ve böylece kanama, ağrı, şişlik ve çeşitli komplikasyonlar yok denecek kadar az yaşanmaktadır. Ameliyat denemeyecek düzeyde bir cerrahi işlemle diş etinden lazerle ufak bir parça alınır, implant yuvası açılır ve çok kısa sürede implant yerleştirilerek işlem tamamlanır.

Türkiye implant alanında çok önemli gelişmeler kaydetmiştir. Lazerli implant yönteminde diğer yöntemlere göre riskler oldukça düşüktür. Diş eti iyileşmesinin lazerli implantta daha hızlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Operasyon ağız açılıp kapanıncaya dek tamamlanır. Bunların yanında lazerli implantta kemik erimesi ihtimali azalır. Bazı yanlış standart implant uygulanması durumlarında hastalar, çene kaybı yaşayabilir ancak bu ihtimal lazerli implantta bulunmamaktadır. Dikiş gerektirmediğinden hastalar operasyon kısa süre sonrasında yemek yemeğe başlayabilirler. Ayrıca lazerli implant yönteminde diğer implantın kaynamasını bekleme sürelerine göre daha az sürede iyileşme görülmektedir. Lazerli implant yöntemi bazı hastalığı olan kişilere de avantaj sağlamaktadır. Örneğin ameliyat stresi yaşayanlar, ağrı eşiği düşük olanlar, antibiyotik ve ağrı kesici kullanamayanlar ya da diş hekimi korkusu yaşayanlar implant sürecini oldukça rahat geçirirler.

Lazerli İmplant ile Azalan Riskler Nelerdir?

Lazerli implant tedavisi dikişsiz olduğundan implant sonrası enfeksiyon ihtimali oldukça düşüktür. Diş eti yarılıp implant yerleştirilmediğinden dikiş atma gibi bir risk taşımaz. İmplant ve çene kemiğinin kaynama hızı lazerli tedavide daha hızlı gerçekleşmektedir. Kanama, ağrı, sızı, acı ve şişlik gibi olumsuz durumlarla karşılaşma neredeyse yoktur. Çok kısa sürede tamamlandığından hastaları psikolojik olarak rahatlatır. Bölgesel kemik erimesi ihtimali çok düşüktür ve operasyon sonrası oldukça rahat geçirilir. Türkiye implant lazerli ve lazersiz seçenekleri ile implant tedavisi uygulamakta, hastaya birçok seçim sunmaktadır. https://implantturkiye.com/ internet adresine göz atarak aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bulabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close