Makyaj için En Gerekli Malzemeler Listesi

Makyaj için en gerekli malzemeler nelerdir? Hangi makyaj malzemelerine öncelik vermeliyiz? İlk defa makyaj çantası oluşturacaklar öncelikli olarak hangi makyaj malzemelerini almalılar? İşte tüm bu soruların yanıtını bulacağınız yazımıza hoş geldiniz.

Makyaj için En Gerekli Malzemeler Listesi

Makyaja yeni başlayanlar, kozmetik raflarında binlerce üründen “onu da alayım, bunu da alayım” yapması yerine sizler için hazırladığımız bu yazımızda makyaj için en gerekli malzemeler listesini paylaşmak istiyorum.

Ayrıca her makyaj malzemesini almak, makyaj çantanızın bir çöplüğe dönüşmesine sebebiyet verir. Bunun dışında boş yere para harcamamış ve ekonominize de destek vermiş olacaksınız.

Nemlendirici ve Astar

Harika makyaj, harika bir cilt bakımı ile başlar. Cildinizi güne nemlendirici ve astar ile hazırlayın. Çünkü bu ikili bütün gün makyajınızı tutan ve kusursuzluğu sağlayacak çifttir.

Size CERAVE NEMLENDİRİCİ krem öneririm. Buradan satın alabilirsiniz. Ayrıca Estee Lauder Aydınlatıcı kullanmanızı da tavsiye ederim. Bu ürünü de Estee Lauder’ın sitesinden yani buradan temin edebilirsiniz.

Kapatıcı ve Fondöten

Makyaja yeni başlayanlar makyaj malzeme listesine bir kapatıcı ekleyerek ciltteki temel riskleri ortadan kaldırabilirler. Özellikle kapatıcı rengi opak olursa yeni başlayanlar daha kolay makyajını tamamlayacaktır. Kapatıcı ve fondöten cildinizdeki kusurları kamufle ederek daha sağlıklı makyaj çıkarmanızı sağlayacak. Ayrıca bu ikili ile yapılacak makyaja kimse hata ve kusur bulamaz.

Kaş Kalemi ve Fırçası

Sürülse ne olur diyebileceğiniz ancak mutlaka kullanmanızı tavsiye ettiğim makyaj malzemelerinden birisidir. Makyaj için en gerekli malzemeler listesinde kesinlikle olmazsa olmazım. Özellikle kaş yapısı seyrek olanlar için kesin olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca kaş kalemi bakış olarak daha derin ve çarpıcı bakışlar elde etmek için kullanılıyor.

Eyeliner ve Maskara

Makyaj için en gerekli malzemeler listesinde belki de en olması gereken ikilidir. Makyajda en önemli bölge olan gözler için vazgeçilmez bu malzemeler bir makyaj çantası içinde kesinlikle olmalıdır. Çünkü gözlerde edinilen o güzel görüntü en çarpıcı ifadeleri öne sürer. Bu sayede çok etkili ve hoş bakışlara sahip olabilirsiniz.

Far

Kadınların en çok sevdiği makyaj ağırlı olarak göz makyajıdır. Bakışları vurgulayan ve makyajın en önemli kısmı olan göz bölgesi, makyajın olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle doğru tonlarda ve kaliteli bir far paletine ihtiyacınız olacak.

Far Makyaj

Far paletini açık tonlarda kullanarak göz pınarlarını ve kaş kemiklerinizi aydınlatabilirsiniz. Far paletinin koyu tonları ile de gölgeleme yaparak göz makyajınızı üst sınırlara çıkarabilirsiniz. Hayalinizdeki muhteşem bakışları yakalamanın yardımcısı far, makyaj için gerekli malzemeler listesi içerisinde mutlaka olmalıdır.

Ruj

Ruj

Ruj sürülmeden hiç bir makyaj, makyaj denilemez. Makyajın bitirici ve oldukça dikkat çeken ürünlerinden olan ruj, hem dudaklarınızın daha canlı olmasını hemde ilgi odağını kendinize çekmenize yardımcı olur. Likit, parlatıcı yada besleyici rujlardan herhangi bir kaçını seçerek mutlaka makyaj çantanızda bulundurmanız gerekir.

Allık

Allık

Yanak bölgenizi renklendirmek ve alımlı bir görünüm kazanmak istiyorsanız mutlaka makyaj çantanızda bulundurmanız gerekir. Allık dilerseniz parlak tonlarda dilerseniz de pembe tonlarında alınabilir. Tek önemli nokta allığı sürerken fırçanın aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirilmesidir.

Rimel

Rimel

Makyaj için en gerekli malzemeler arasında yine olmazsa olmaz malzeme rimeldir. Rimel, kirpiklerinizi normalden çok daha uzun, dolgun ve görüntü olarak güzel gösterir. Ancak doğru marka ve doğru kullanım ile harikalar yaratabilirsiniz.

Makyaj ile alakalı diğer tüm konularımıza bakmak isterseniz makyaj kategorimizi gezmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı