Migren Ağrısı için 8 Bitkisel Çözüm

Migren ağrısı için beynin dışarıya çıkıp girmesi gibi tabirlerde bulunurlar. Migren ağrısı hiç bir ağrıya benzemez. Günümüzde bir çok insan migren ağrısından şikayet eder. Migren ilk zamanlarda basit baş ağrıları ile başlasa da ilerleyen zamanlarda inanılmaz baş ağrılarına döner. Migren ağrısına tıp halen çözüm bulamamıştır. Ancak migren ağrısını geçirecek bitkiler mevcuttur.

Migren Ağrısı için 8 Bitkisel Çözüm

Migren ağrısı için bazı ilaçlar var. Ancak bu ilaçların yan etkileri yıllar sonra bir şekilde çıkmaktadır. Bu nedenle her migren ağrısı tuttuğunda ilaca sarılmayın. Sizlere anlatacağım migren ağrısı için 8 bitkisel çözüm migren ağrılarınızı alacak ve hafifletecektir.

1. Söğüt Ağacı Kabuğu

Söğüt ağacının kabuğu migreni en çabuk geçiren ve diğer atakların gelmesini engelleyen mucizedir. Bazı aktarlar söğüt ağacının kabuğunu satıyor. Bu kabukları ağzınıza atıyor ve bir süre çiğnedikten sonra tükürüyorsunuz. Ardından bol miktarsa su içiyorsunuz.

Söğüt Ağacı Kabuğu - Bark Willow

Söğüt ağacı kabukları migren ile beraber gelen ateş ve artan vücut ısısını da düşürmektedir. Söğüt ağacı kabuğunu haftanın iki veya 3 günü çiğneme sonucunda sıkıntısız ve baş ağrısız bir hafta geçeceğinden emin olabilirsiniz.

2. Lavanta

Migren ağrısı için bilinen diğer bitkisel çözüm ise lavantadır. Lavanta doğrudan uygulandığı gibi bir çok değişik şekilde de uygulanabilir. Ancak migren için en çok uygulanan şekli lavanta yağı kullanmaktır.

Lavanta

Bunun için aktardan satın alacağınız lavanta yağını elinize dökün ve baş ağrısı varken veya olmadan önce lavanta yağı ile alnınızı ovun. Migren ağrısı kaybolup gidecek. Bunun dışında diğer yol ise lavantanın aromasını koklamaktır. Migren ağrısında beyindeki sinirler gerilir ve sinirlerde daralma yaşanır. Lavanta kokusu bu sinirlerin gerilmesini azaltır ve migren ağrısı çeken kişiyi rahatlatır.

3. Yeşil Çay

Yeşil çay migren ağrısı için birebir ve bulunması basit bir bitkisel çaydır. Aynı zamanda kanser oluşumunu engelleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren ve bir çok hastalıkla mücadele eden bu mükemmel çay migren ağrısı içinde birebirdir.

Migren Ağrısı için

Çin’de yüzyıllardır migren ağrısı için kullanılan yeşil çay migren hastaları arasında çok popülerdir. Migren sorunu için günde 2-3 bardak yeşil çay içmek baş ağrınızı alacaktır.

4. Butterbur

Bu bitki ülkemizde maalesef yetişmemektedir. Ancak yurt dışında getirten bir çok insan biliyorum. Çünkü migren ağrısını almada son derece etkilidir. Bir çok migren ilacında bu bitkinin kökleri kullanılmıştır. Bu bitki de çay gibi demlenerek tüketilmektedir.

5. Dut

Dut, migren tedavisi için kullanılan bitkilerden birisidir. Eğer uzun süreden beri migren sorunu yaşıyorsanız dut ile tanışmamışsınız demektir. Eğer yemek için dut bulamazsanız dut çayı tüketerek migren ağrılarınıza son verebilirsiniz. Günde iki defa dut çayı içmek migren ağrılarınızın sonunu getirecek ve sizi rahatlatacaktır.

6. Kafein

Migren ağrısı için kafein çok etkili bir silahtır. Özellikle migren atağı sırasında kafein tüketmek zonklamayı geçirir. Bunun için bir fincan kahve içmelisiniz.

Kafein doğal bir bitki olsa da satın aldığımız kahvelerdeki işlenmiş olanıdır. Günde bir bardak kahve tüketmek migren ağrılarınızın hafif geçmesine yardımcı olur. Daha fazla tüketmeniz durumunda uykunuz kaçabilir.

7. Biberiye

Migren ağrısı için lavanta benzeri diğer bir şeyde biberiyedir. Biberiye yağı ile alnınıza masaj yapabilirsiniz. Biberiye yağı ile alına yapılan masaj sonrasında migren atağı hafifler. Eğer migren ağrılarınızın devamlı hafif olması için düzenli biberiye yağı ile alnınıza masaj yapmanız gerekmektedir.

8. Nane

Nane içerisinde çok fazla miktarda element vardır. Yemeklere tat veren ve mükemmel aroması ile sofralarımıza tat katan nane bitkisi aslında bir migren ilacıdır. Migren ağrıları için çayını içebilir veya nane yağını koklayın. Migren ağrısı için bire birdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı