Nasır Tedavisi Nasır Nasıl Geçer?

Nasır tedavisi aslında çok basittir. Ancak doğru yöntemi bilmek gerekir. Doğru yöntemler ile bir nasırı bir kaç gün içerisinde görünmez hale getirebilirsiniz. Bunun için nasır tedavisi yazımızı mutlaka okumalısınız.

Nasır Tedavisi Nasır Nasıl Geçer?

Nasır vücudumuzda genel olarak ayak ve elde görülür. Özellikle ayakların tüm vücudun yükünü taşımasından dolayı ayağımızda ellerimizden daha fazla nasır oluşur. Aslında nasır oluşmasının nedeni bu ağırlığın o bölgeyi taşımasından dolayı bölgeye yardımcı olmak için vücut tarafından oluşturulmaktadır.

Derimiz aslında o kadar enteresan ki sürtünme veya baskı altında kaldığında kendiliğinden sertleşmeye ve nasır oluşturmaya başlıyor. Aslında bir nevi korumaya alıyor. Ancak nasır görüntüsü ve rahatsız edici ağrısı ile bazen başa bela olabiliyor.

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun katıldığı bir programda el ve ayak nasırlarının nasıl geçeceği ile alakalı doğal tarifler veriyor. Dilerseniz önce bu videoyu sonrasında ise konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Nasır Neden Oluşur?

Nasırın oluşması bir çok nedenden dolayı olabilir. Bu nedenlere dikkat edersek inanın nasırın oluşmasını engelleyebiliriz. Bakalım nasır neden ve hangi sebeplerden dolayı oluşuyormuş.

  • Çok sıkı bir ayakkabı
  • Ayak yapısına uyumsuz ayakkabı seçimi
  • Devamlı yüksek topuklu ayakkabılar giymek
  • Çıplak ayak ile engebeli yolda yürümek
  • Ayak parmaklarında oluşan deformasyonlar
  • Ayağın fazla kemikli olması
  • Yanlış yürüme veya yanlış basma hareketi

Nasır Tedavisi Nasır Nasıl Geçer

Elinizde veya ayağınızda nasır varsa sizlere birazdan önereceğim nasır tedavisi ile bu sorunu kökünden çözebileceksiniz. Bugüne kadar denediğiniz veya uyguladığınız tüm nasır tedavisi yöntemlerini unutun ve birazdan söyleyeceklerime kulak verin.

Domates ile Nasır Tedavisi

Her şeyin çaresi doğada var. Çiğ domates ile evde nasır tedavisi yapmak mümkün. Uzmanlar domates ile yapılan tedavide nasırın iyileşeceğini söylüyorlar.

Tek yapmanız gereken bir adet çiğ domatesi ikiye bölün ve domatesin çekirdekli olan kısmını tam nasırın üstüne gelecek şekilde koyun. Ardından bölgeyi streç bir film ile sarın. Eğer elde nasır varsa aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı 4-5 gün tekrarladıktan sonra inanılmaz sonuçları gözlerinizle göreceksiniz. Domatesi nasırın üstünde ne kadar uzun süre tutabilirseniz o kadar iyidir. Eğer çalışıyorsanız akşam eve geldiğinizde bu nasır tedavisi uygulamasını yapabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı da bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı