Nemlendirici Yüz Maskesi Tarifleri

Cildi neme ihtiyacı olan bayanlara vereceğim evde yapılabilen nemlendirici yüz maskesi tarifleri, kuru, donuk, cildi çatlamış  ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri olan maskeler olacak.

Nemlendirici Yüz Maskesi Tarifleri

Cilt kuruluğu kışın yaşanan soğuklardan, rüzgarlardan veya yazın güneşten dolayı oluşmuş olabilir. Bu yazımızda cildi besleyici ve cilt görünümünü düzenleyici 4 tane yüz maskesi tarifi anlatacağım.

Cildin neme ihtiyacı varsa bal ve badem yağı ciltte harikalar yaratır. Bal cildinize nem takviyesi yaparken badem yağı ise cildi derinlemesine nemlendirerek, nemin uzun süre cildinizde kalmasını sağlar.

Öncelikle size www.youtube.com video paylaşım sitesinde gördüğüm bir video yu izletmek istiyorum.

C Vitaminli Nemlendirici Yüz Maskesi

Bu nemlendirici yüz maskesi iki amaca hizmet eder. Badem yağı cildinizi hidratlayacak ve portakal suyundaki C vitamini, ince çizgiler ve kırışıklıkları azaltmak için çalışacaktır.

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı portakal suyu
 • 1 tatlı kaşığı organik badem yağı

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki malzemeleri bir kase içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. İlk önce yüzünüzü ve boynunuzu bir temizleyici ile silin. Karışımı gözünüzden, burun deliklerinden ve ağzınıza kaçmayacak şekilde yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

C Vitaminli Nemlendirici Yüz Maskesi

Karışımı 20-25 dakika boyunca cildinizde tutun ve süre sonunda maskeyi cildinizden su ile arındırın. Maskenin nem alma gücünü arttırmak için ince bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Nemlendirici Narenciye Maskesi

Nemlendirici yüz maskesi tarifleri arasında cildi derinlemesine demlendiren diğer bir maskede nemlendirici narenciye maskesidir.

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı portakal suyu
 • 2 yemek kaşığı bal
 • Küçük bir cam kase

Nasıl Yapılır?

Cam bir kase içerisinde yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Yüz maskesini cilde uygulamadan önce yüzünüzü ve boyun bölgenizi iyi bir şekilde temizleyip, yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Karışımı burun, göz ve ağzınızdan uzak tutacak bir şekilde yüzünüze ve boynunuza sürün. Cildinize sürdüğünüz karışım 20 dakika boyunca cildinizde kalsın. Bekleme süresi bittiğinde cildinizi suyla durulayın. Ardından hafif bir nemlendirici sürüp, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Nemlendirici Bal ve Badem Yağı Maskesi

Nemlendirici yüz maskesi tarifleri arasında oldukça popüler olan bu yüz maskesi kuru ciltleri derinlemesine nemlendiren bir tariftir. Önce malzemeleri vereyim.

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı bal
 • 2 çorba kaşığı organik badem yağı

Nasıl Yapılır?

 1. Cam bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. Elde ettiğiniz karışım macun kıvamına geldiğinde bir kenara alın.
 3. Önce yüzünüzü ve boynunuzu iyice temizleyin.
 4. Temizlenmiş olan cildinize maskeyi sürün ve 20 dakika boyunca cildinizde bekletin.
 5. Bekleme süresi sonunda ılık su ile cildinizi yıkayıp, temizleyin.

Bu maskeyi uyguladıktan sonra hafif bir nemlendirici kullanırsanız maskenin etkisini çok daha fazla görebilirsiniz.

Nemlendirici Avokado Maskeleri

Sizlere bir önceki konumuzda avokado maskesi  tarifleri vermiştik. Bu yazımıza da göz atmanızda fayda var. Ayrıca bir kaç tarif daha vermek istiyorum.

Avokado Maskesi

Cildi nemlendirmek denince ilk aklıma nedense avokado geliyor. Avokado tam bir nemlendirme mucizesi ve hassas ciltler için mükemmel bir meyvedir. Dilerseniz cildinizi nemlendirmek için aşağıdaki avokado nemlendirici yüz maskelerini de deneyebilirsiniz.

Nemlendirici Sade Avokado

Bir adet olgun ve yumuşak avokadonun kabuklarını temizleyin. Ayrıca içindeki çekirdekleri de. Sonra avokadoyu ezerek püre haline getirip, temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. Cildinizde 15-20 dakika bekleyen avokadoyu cildinizden ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Hafif Nemlendirici Avokado Maskesi

Güzel bir kıvam oluşturmak için olgun ve yumuşak bir avokado alın. Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı balı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yirmi dakika boyunca masaj ile yaparak cildinize uygulayın. Süre sonunda cildinizi ılık su ile yıkayıp, durulayın.

Nemlendirici ve Sıkılaştırıcı Avokado Maskesi

Bir adet yumurtanın beyazını çırpın ve bir adet olgun avokado püresi ile karıştırın. Üzerine bir çay bardağı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile karıştırıp, temizlenmiş yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayın.

Doğal Güzellik İpuçları

 1. Yukarıdaki nemlendirici yüz maskesi tarifleri içerisinde kullanılan hiç bir malzemede konserve ürünleri değil, taze ürünler kullanın.
 2. Maskeyi uygulamadan önce mutlaka yüz temizleyicisi uygulayarak cildinizi temizleyin.
 3. Yüz maskesini yüzünüze uygularken göz, kulak, burun delikleri ve dudaklarına gelmeyecek şekilde uygulama yapın.
 4. Maskeyi durulamak için çok sıcak veya çok soğuk su kullanmayın. Mümkünse ılık su kullanın.

Nemlendirici yüz maskesi tarifleri cildinizi derinlemesine nemlendirecek ve cildinize sağlık katacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı