Ozon Yağı Nedir? Faydaları ve Kullanımı

Ozon yağı için dünyanın en şifalı yağı denilmektedir. Peki ozon yağı nedir? Neyden yapılır? Nasıl kullanılır ve cilde faydaları nelerdir? Kimler kullanmalı, içilir mi yoksa yüze mi sürülür? İşte tüm bu sorunların yanıtını bulacağınız yazımıza hoş geldiniz.

Ozon Yağı Nedir? Faydaları ve Kullanımı

Ozon yağı ilk olarak 20. yüzyılın başında solunum hastalarının tedavisi için kullanılmıştır. 1904 yılında ise Nikola Tesla ile ozon yağının faydaları açıklanmış ve tüm eczanelerde satışı başlamıştır.

Ozon yağı nedir diyecek olursanız bir dezenfektan diyebiliriz. Cilt üzerindeki tüm yaralara neden olan bakteri, mantar ve mikropları yok eden aynı zamanda bölgeyi iyileştiren mucize bir yağ diyebiliriz. Bakın aklınıza ne gelirse iyileştiriyor. Sivilce, yara, yara izi, cilt lekesi, akne sorunları gibi tüm sorunları çözer.

Bunların dışında kas ve eklem ağrıları gibi ağrı kesici aynı zamanda selülit giderici olarak bile kullanılır. Dilerseniz size ozon yağının size ne olduğunu birde video olarak göstereyim. Böylece ozon yağı nedir ve ozon yağı nerelerde kullanılır daha iyi anlayacaksınız.

Ozon Yağı Nasıl Yapılır?

100 yıla yakındır cilt bakımı, saç bakımı ve cilt problemlerini gidermek amacıyla kullanılıyor. Yağ molekülleri ile birlikte ozon gazının birleşmesi sonucu elde edilir. Ancak düzenli metotlar ve hijyenik koşullarda uygulanması gerekir.

Ozon yağı, üç oksijen atomunun oluşumu sonucunda reaksiyona girerek on karbon, on sekiz hidrojen ve üç oksijen atomundan oluşan “ozonoit” denilen bir molekül oluşumundan elde edilir. Kısacası yağ moleküllerinin tamamen oksijenlenmesi sonucunda ortaya çıkar. Böylece ozon yağı nasıl yapılır sorusununda cevabını hem bilimsel hemde teknik olarak anlatmış olduk.

Bakın aşağıda elini yaralamış birinin resmini görüyorsunuz. Bu yara normalde iz bırakır ve iyileşmesi son derece uzun sürer. Ancak mucize yağımızı kullandıktan sonra sadece 15 gün içerisinde ne iz, ne yaradan eser kalmış. Bu ve buna benzer bir çok faydası var. Dilerseniz tüm faydalarını görmek için aşağıda yazdıklarımızı da okuyun.

Ozon yağı yara izleri

Ozon Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Ozon yağının cilt üzerinde çözemediği faydası neredeyse yoktur. O kadar fazla faydası var ki belki bu faydaları abartıyorsunuz diyeceksiniz. Ancak gerçekten de mucize bir yağdır.

 1. Cilt hücrelerini uyarır ve büyümeye teşvik eder.
 2. Cilt yaraları, ülser gibi yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 3. Cilt derisini bakteri, mikrop ve mantarlardan temizler.
 4. Ozon yağının cilde faydaları arasında şişlik ve kızarıklık azaltıcı etkisi de vardır.
 5. Zararlı toksinleri ve ciltte dolaşan serbest radikalleri yok eder.
 6. Nemlendirici yüz kremi olarak bile kullanılabilir.
 7. Tüm cilt problemlerini iyileştirme sürecini hızlandırır.
 8. Makyaj temizlemek için bile kullanılmaktadır.
 9. Tamamen doğal olduğu için hayvan yaralarında bile kullanılır.
 10. Güneş yanıklarına da kullanılmaktadır.
 11. Böcek ısırıkları ve sokmalarında
 12. Doğal koltuk altı deodorantı olarak bile kullanılabiliyor.
 13. Hemeroid için en doğal ilaçlardan birisidir.
 14. Kas ağrılarını alır.
 15. Selülitleri azalttığı bir gerçektir.
 16. Kırışıklık
 17. Saç kıran
 18. Yanık, kesik ve bir çok çizik sorununu halleder.

Ozon yağı cilde faydaları sadece bunlarla sınırlı değil. Ancak daha da saymaya devam edersek muhtemelen sıkılacaksınız. Bu nedenle ozon yağının faydalarını bu kadar bilmeniz bile yetecektir.

Hemen sizlere 16. madde de olan ozon yağının kırışıklık özelliğine değinmek istiyorum. Aşağıdaki resimde gördüğünüz kişi tam 54 gün boyunca ozon yağını bir parça pamuk yardımı ile alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulamış. Kırışıklıkların 54 gün de ne kadar değiştiğini rahatça görebilirsiniz.

Ozon Yağı Kırışıklık

Ozon Yağı Cilde Sürülür mü?

Evet. Bu mucize yağ cilde sürülür. Çünkü cilt üzerinde bir çok problemi giderdiğini belirtmiştik. Kesik, yara, sivilce, kırışıklık ve benzeri bir çok sorunu cilde sürülerek iyileştirilmektedir.

Ozon yağı yüze sürülür mü sorusuna da cevabımız evet olacak. Çünkü ozon yağı cilde sürülen bir yağdır. Yüz de cilt olduğu için çekinmeden yüzünüze sürerek kullanabilirsiniz. Hiç bir zararı olmayacaktır.

Hemen sizlere aşağıdaki resimden bir örnek verelim. Aşağıdaki resimde bıçak ile kesilmiş bir yara görüyorsunuz. Bu yara ilk gününde oldukça açık ve çok can yakıcı bir halde gözüküyor. Bir parça pamuğa damlatılan mucize yağı her gün uygulayan kişinin parmağını 3. gün ve 8. gün sonunda ne kadar hızlı iyileştiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

ozon yağı nasıl kullanılır

Ozon Yağı Eczane Fiyatı

Ozon yağının en sağlıklısı eczaneden alınabilir. Çünkü eczane güvenilirdir ve ne zaman bir sorun olsa gidip tekrar geri iade edebilir veya soru sorabilirsiniz. Tabi ozon yağını sadece eczaneler değil, el altından veya internet üzerinden bir çok kişi de satmaktadır. Ancak hangisine güvenilir derseniz bende eczane derim.

Peki ozon yağı eczane fiyatı nedir? 39,90 TL’den başlayıp 299 TL’ye kadar değişmektedir. Bunun nedeni ise cilde farklı şekillerde formüle edilmiş olmasıdır. Mesela güneş yanıkları veya sivilce geçirici ozan yağı olması gibi.

Ozon Yağı İçilir mi?

Bu sorunun cevabı hayır içilmez. Ancak ağızda bazen ufak tefek beyaz noktalar ve aft gibi yaralar oluşur. Ozon yağının da yaraları iyileştirici etkisi olduğundan dolayı bir parça pamuğa damlatarak ağız içerisindeki afta tampon yapılabilir. Bunun dışında bu yağı içilerek tüketilmez.

Ozon Yağı Sivilce için Nasıl Kullanılır?

Ozon yağı sivilce için kullanıldığı gibi bir çok cilt sorunu içinde kullanılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken orijinal bir yağ alıp bir kaç damla ozon yağından pamuğa damlatıp sivilcelerin üzerinde tutmak veya bölgeyi silmek.

Bakın aşağıda cildinde sivilce problemi yaşayan genç bir kız var. Sivilcelerinden kurtulmuş ancak hafif hafif sivilce lekesi kalmış. Soldaki resimde gördüğünüz halden sağdaki resimde gördüğünüz hale gelmesi sadece 10 gün sürdü. Bu mucize yağın sadece sivilce iyileştirmesi değil, sivilce lekelerini de iyileştirdiğini görebilirsiniz.

Ozon yağı sivilce

Ozon yağı ciltteki bakterileri, mikropları ve sivilceye neden olan tüm serbest radikalleri kovuşturur. Böylece cilt dezenfekte edilir ve sivilce yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Bahsettiğim gibi dilerseniz tek bir sivilce üzerine sürebilir dilerseniz de bu yağ ile cildinizi nazikçe silebilirsiniz.

Sanırım ozon yağı nedir ve ozon yağı nasıl kullanılır konusunda bir çok bilgiyi edindiniz. Sadece bunu uygulamak ve cilt sorunlarını gidermek kaldı. Bu ve buna benzer ürün incelemelerimizi cilt bakım ürünleri sayfamızdan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı