Protez Saç Nedir, Nasıl Uygulanır, Kimler Kullanılır?

Protez saç, saçların seyrek olduğu veya hiç olmadığı bölgelere, tıbbi müdahalelerden çekinen kişiler için son dönemlerde oldukça popüler olan bir saç uygulamasıdır. Bu yazımda sizlere protez saç hakkında geniş ve detaylı bilgi vererek, protez saç uygulaması yaptıracak kişilere bir yardımım dokunsun istiyorum.

Hem erkeklerin hem de kadınların başlıca dertlerinden birisi olan ortak konu kelliktir. Her ne kadar başa bela olsa da çaresiz değilsiniz. Kellik için bir çok yöntem var. Bu yöntemlerden biriside protez saç yöntemidir. Dilerseniz protez saçın ne olduğundan konumuza giriş yaparak başlayalım.

Protez Saç Nedir?

Protez saç, seyrek saçlara sahip veya hiç saç olmayan alanlara, tıbbi müdahalelerde bulunmadan, bir takım solüsyonlar ile yapıştırılarak bölgenin saçlandırılmasının adıdır. Ayrıca protez saçlar %100 insan saçından yapılır ve kişiye özeldir.

Protez yaş için cinsiyet veya yaş fark etmemektedir. Ancak protez saç uygulamasında dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır ki, buda ölçü alma işlemidir. Eğer tam ve doğru ölçüler alınmazsa garip görünümlere neden olabilir.

Saç uygulandıktan sonra duş alınabilir, saç yıkanabilir, spor yapabilir, solaryuma girebilir, saunaya girebilir ve dilediğiniz şekle sokmak için fön bile çekilebilir. Bir çok insan protez saçın bu denli özelliklere sahip olduğunu bilmemektedir. Her an kafamdan düştü mü, düşecek mi gibi bir korku yaşatmaz.

Peki saç protezi yaptırmaya gittiniz. Sizi ne gibi işlemler karşılayacak? Ne yapacaklar? Nasıl yapacaklar? Ne olacak? İşte bu soruların tüm cevapları da aşağıda…

Saç Protezinde İlk Aşama

Saç protezi yaptırmaya gittiğinizde sizi karşılayacaklar ve ilk aşamada ölçü alacaklar. Saç derinizde seyrek olan veya saçsız olan bölgeler 8 ayrı eşit parçaya bölünür. Bu parçalar özenle tekrar ölçülür ve çizilir. Saç kıvrımları, saç uzantısı da dikkate alınarak tam analizden sonra saç protezi siparişi verilir.

Ancak bu ilk aşamanın tamamen uzman olan kişiler ve eller tarafından yapılması gerekir. Çünkü en önemli aşama ilk aşamadır. Burada unutulan en ufak bir hata saç protezinin yanlış gelmesine neden olur.

Saç Protezinde İkinci Aşama

Protez saç uygulamasının ikinci aşamasında saçı yerleştirme ve tasarım aşaması olarak geçecek. Protez saçlar alınır ve ya bölgesel yada tam olarak saça özel solüsyonlar ile yapıştırılır.

Bu yapıştırma işleminden sonra saçların tasarım aşamasına geçilir. Çünkü sipariş verilen saç ile kendi orijinal saçınız arasında farklılık olacaktır. Kendi saçınız dalgalı ise saç organik saçınız gibi dalgalı gelmez. Son olarak tasarımda yapıldıktan sonra işlem biter.

Eğer sipariş verilen saç bütün kafanızı kaplıyorsa sadece şekil vermek yeterlidir. Ancak bölge olarak yapıştırıldıysa yukarıdaki işlemler uygulanır.

Kimler Protez Saç Kullanabilir?

  • Bu uygulaması 6 yaşından küçük çocuklara uygulanmaz.
  • Saç derinizde herhangi bir cilt hastalığı olmaması gerekir. (Egzama, yara ve kanamalı diğer hastalıklar)
  • Kullanmanız için illaki tamamen kel olmanıza gerek yoktur. Bölgesel seyreklik olan kısımları olan beyler ve bayanlarda  kullanabilir.

Protez Saç Bakımı

Protez saçın zamanı geldiğinde bakımı yapılması gerekir. Bu bakımın amacı, saç derinizin hava alması, saçın kafanızdaki konforu için önemlidir. Cildin nefes alması ve durumuna bakılması için bakım zamanı saç çıkartılır ve temizliği yapıldıktan sonra tekrar yerine yapıştırılır.

Hangi Ünlüler Protez Saç Kullanıyor?

Protez saç kullanan bir çok ünlü sanatçı var. Belki dikkatinizi çekmiş belki de hiç farkına varmamış olabilirsiniz. Bakalım hangi sanatçılar bu saçı kullanıyormuş.

Protez Saç Kullanan Ünlüler

  • Kenan Doğulu
  • Oğuzhan Koç
  • Mustafa Ceceli
  • Tolga Karel
  • Nuri Alço

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Saç ekimi günümüzde herkes tarafından bilinen ve tercih edilen, ancak herkeste aynı iyi sonuçları vermeyen bir yöntem. Saç ekiminin başarılı olabilmesi için saç köklerinizin sağlam ve fazla adette olması gerekiyor. Aksi halde başarı hayal. Tam da bu noktada devreye protez saç giriyor. Protez Saç konusunda doğru firmayı bulursanız başarıya hızlı şekilde erişebilirsiniz. NanoTeknolojik Protez Saç yöntemlerini araştırmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı