Robotik İmplant Nedir?

İmplant diş tedavisinde uygulanan yöntemler arasından en başarılı sonuçlar verenin, robotik implant olduğu söylenebilir. Bu nedenle Robotik implant yönteminin kısaca ne olduğu ve nasıl uygulandığının açıklanması gerekir. Eksik dişlerin olması, hastayı hem daha sağlıksız hem de daha özgüvensiz bir hale getirebilir. Bu gibi olumsuz durumlardan kurtulmak için, en uygun yöntemle eksikliklerin giderilmesi gerekir. Robotik implant uygulamalarında hastanın çok daha kısa sürelerde istediği görünüme sağlığa kavuşması mümkün oluyor. Bu uygulamayla ilgili merak edilen bütün ayrıntılar, uzman diş hekiminden veya diş sağlığı merkezlerinden öğrenilebilir.

Robotik İmplant Nasıl Yapılır?

Diş implant tedavilerinde son teknoloji olan robotik uygulamalar sayesinde, hastanın her hangi bir olumsuz sürprizle karşılaşmasının önüne geçiliyor. En başarılı diş implant teknolojisi olarak bu metot gösterilebiliyor. Hastanın 3 boyutlu tomografisiyle çene kemiği ve yağısı incelenerek bu uygulamaya geçilir. Bu uygulamada diş etinin kaldırılmasına gerek olmayacağı için, daha hızlı ve az acılı bir işlem gerçekleştirilir. Doktor diş etini kesip kaldırmadan robotik uygulama ile bölgeyi inceleyebilir. Böylece başarılı sonuca ulaşmak çok daha kısa sürelerde mümkün olur.

Robotik İmplant Avantajları Nelerdir?

Bu implant yönteminin bilinen en önemli avantajı, doktorun hastanın diş etini kaldırıp içine bakmasına gerek olmaması. Uygulamam 3 boyutlu tomografi sayesinde Robotik implant uygulaması yapılıyor. Böylece uygulama yapılacak bölgenin genel yapısı çok daha hızlı ve kesin şekilde incelenmiş oluyor. Bu yolla uygulanan tedavide, kanama riski de ortadan kaldırılabildiği gibi, doktor hatası gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

izmir implant
izmir implant

Son gümlerde hemen hemen tüm implant tedavi merkezlerinde robotik uygulamaya geçildiği söylenebilir. Robotik implant uygulamasının sağladığı kolaylıklar ve avantajlar düşünülünce, bu tercihin neden yapıldığı tahmin edilebilir. Bu uygulamada hastanın daha az acı duyması hatta hiç hissetmemesi sağlanır. Bunun yanında, kesik işlemi olmayacağı için kanama durumu da ortadan kaldırılmış olur. Bu özellikler sayesinde hastaların robotik implant uygulaması yapan merkezleri tercih etmeleri tavsiye edilebilir. Böylece daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde eksik dişlerin yerine takılması mümkün olur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close