Saç Cilası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne işe Yarar?

Saç cilası son dönemlerde bir çok kadının saçlarına uyguladığı veya uygulattığı bir saç uygulamasıdır. Eğer saç cilası hakkında bir fikriniz yoksa saç cilası nedir, nasıl yapılır ve ne işe yarar gibi soruların aklınızdan silinmesi için mükemmel bir yazı hazırladım.

Saç Cilası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne işe Yarar?

Her kadın saçlarına özenle bakmak ister. Çünkü saç bir kadının tamamlayıcısı sayılır. Saçlar çok önemli olduğundan her kadın saçlarına ve güzelliğine katkıda bulunmak için saçlarını boyatır, röfle yaptırır ve saçlarını kestirir. Ancak bazı saç uygulamaları saçlara zamanla zarar vermeye başlar. Özellikle boya ve röfle saçları en çok yıpratan saç uygulamalıdır. Zamanla saçlarda ton farkı meydana gelir. Bunun dışında saçlar yıpranır ve görüntüsü kötüleşmeye başlar. İşte tam bu evrede cila yaptırmak bir avantajdır.

Saç Cilası Nedir?

Kadınlar evlerinde saç boyadıkları gibi kuaförlerde de saç boyatırlar. Özellikle kuaförlerde saç rengi açtırmak isteyen veya röfle yapmak isteyen bayanların saçları çok daha fazla yıpranır. Bu durum her ne kadar sıklıkta yapılırsa saçlar bir o kadar daha çabuk yıpranır.

Yıpranmış saçlar için şampuan, saç kremleri ve bunun gibi bir çok ürün kullansanız da saçlarınız bir türlü kendine gelmez. İşte bu durumda cila işlemi devreye girer.

Saç cilası, röfle, boya ve diğer saç uygulamalarının saçlarda bıraktığı hemen hemen her kötü etkiyi ortadan kaldıran bir saç uygulamasıdır. Ancak yinede sizlere hangi etkileri ortadan kaldırmak için kullanıldığını da yazmak istiyorum.

Ne İşe Yarar? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Saç cilasını yaptırmak için aşağıdaki maddelerin herhangi bir tanesi saç özellikleriniz de barınıyorsa yaptırmanız gerekmektedir.

  • Saçlarınızın rengini normal renginden başka herhangi bir renge çevirdiyseniz
  • Saçlarınızda boyama sonrası herhangi bir ton kaybı veya saçlarınızın ana renginden farklı tonlarda çıkması durumlarında
  • Saçlarınızın mat görünümünü ortadan kaldırmak için
  • Saç boyası sonrasında saçlarınızdan boyanın akması durumunda kullanılabilir.
  • Röfle yaptırdıktan sonra saçlarınızda sarı renk yerine enteresan renklerinde bir araya karışmasında
  • Bir kaç renk tonunu aynı anda saçlarınıza uyguladığınızda

Saç Cilası Neden Uygulanır?

Saç cilasının uygulama amacı; saçlardaki renk farklılıklarını kapatmak, saça doğal bir görünüm kazandırmak, saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır. Aynı zamanda cila, saçları derinlemesine de besler.

Saç cilası hemen hemen her saça uygundur. Ancak kuaförlerin dediğine göre kızıl veya sarı renk saçlara daha iyi gittiğini belirtiyorlar. Eğer işin ehli bir kuaföre giderseniz mutlaka çok daha iyi sonuç alacağınızı lütfen unutmayın.

Saç Cilası Nerede Satılır?

Bir çok ünlü markanın saç cilası olarak satışa sunduğu ürünler var. Ancak dilerseniz kuaför malzemeleri satan kişilerden de temin edebilirsiniz. Aldığınız ürünü tanıdığınız kuaförünüze götürdüğünüzde sizlere nasıl uygulanacağını anlatabilir.

Bunun dışında cila işlemini her kuaförde yapılmaz. Bir çok merdiven altı diye tabir edilen kuaförler cila işlemini yapayım derken saçlarınızı mahvedebilir. Bu nedenle güvenilir ve işin ehli bir kuaföre gitmek en iyisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı