Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkisel Şampuanlar

Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanlar hakkında küçük bir araştırma yaparak, kullanıcı yorumlarını okuyarak sizlere elimden geldiğince AR-GE çalışması yapmak istedim. Hangi bitkisel şampuanlar gerçekten saç dökülmesine iyi geliyormuş bakalım…

Saç Dökülmesine iyi Gelen Bitkisel Şampuanlar

Sizlere saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanları araştırmak için bir çok bitkisel şampuanı kullanan kişilerin yüzlerce yorumunu okudum. Bu şampuanları çıkartan firmaların şampuanlar hakkında söylediklerini birleştirdim ve 4-5 adet, gerçekten işinize yarayacak şampuan buldum.

Aşağıdaki saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanlar, hiçbir marka, sıralama ve fiyat özelliği bulmadan tamamen karışık olarak sıralanmıştır.

Prof.İbrahim Saraçoğlu Sarımsak Şampuanı 400 ml

Her şeyden önce sarımsağın dökülen saçlara iyi geldiğini söylemek istiyorum. Bunun için zaten bir çok saç kürü mevcut. Piyasada yaklaşık 35 TL’ye satılan bu şampuan, saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar arasındadır. Hem fiyatı hem de tüm saç tiplerine uygun bir şampuandır.

Saçlarını her gün yıkayan biriyseniz bu bitkisel şampuanı kullanabilirsiniz. Bu bitkisel şampuan hem erkeklerin hem de kadınların kullanabileceği bir şampuandır.

Davines Energizing Dökülme Önleyici Şampuan 250 ml

Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuan arıyorsanız Davines size iyi gelecek diyebilirim. Hem kullanıcı yorumları hem de verdikleri yanıtlara bakacak olursak, ince, kırılgan ve dökülmeye yatkın olan saçlara önerilebilir.

Davines Energizing Dökülme Önleyici Şampuan 250 ml

Bunun dışında ince ve kırılgan yapıya sahip saçları besler. Ayrıca oldukça hoş bir kokuya da sahip. İçeriğinde bileşenlerin pH değeri 5.5 olduğundan cilde zarar vermez. Bunun dışında içerisinde bulunan bitkisel yağlar ve karışımlar sayesinde saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Piyasadaki fiyatı yaklaşık olarak 63 TL’dir.

Sebamed Yağlı & Kepekli Saçlar için Şampuan 200 mL

Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanlar içerisinde yine bilindik bir marka ile karşı karşıyayız. Sebamed bildiğiniz gibi herkesin bildiği ve sevdiği bir markadır. Bu bitkisel şampuanın fiyatı 21-22 TL civarındadır.

Sebamed Yağlı & Kepekli Saçlar için Şampuan 200 mL

Bu şampuanın diğer bir özelliği ise yağlı ve kepekleri saçları da tedavi etmesidir. Düzenli bir şekilde kullanıldığında kepeği gerçekten önlüyor. Ayrıca içeriğinde bulunan gliserin ile saç derisini nemlendirir. Şampuanın en iyi tarafı ise saçı ve saç derisini kurutmadan temizlemesidir.

Bioxcin Yağlı Saçlar için Şampuan 300 mL

Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanlar arasında yine bilindik bir marka daha gözümüze takıldı. Şampuanın hem bitkisel olması hem de fiyatı oldukça makul. Bu şampuanın kutusu üzerinde şu ibare dikkati çekiyor. “Etkinliği ve Dermatolojik Uygunluğu Klinik Testlerle Kanıtlanmıştır” ibaresinin yanında içerisinde renklendirici, paraben, mineral oil, phenoxyethanol ve silikon bulunmuyor.

Bioxcin Yağlı Saçlar için Şampuan 300 mL

Kullanımı da oldukça kolay. Islak olan saçlarınıza şampuanı dökün ve hafifçe masaj yapın. Her gün saçınızı gönül ferahlığı ile kullanabileceğiniz bu bitkisel şampuan piyasada yaklaşık olarak 18-22 TL arasında satılmaktadır.

Naturway Sarımsaklı Güçlendirici Bitkisel Şampuan 500Ml

Hem 500 ml olması hem de sarımsaklı olması büyük avantaj sağlayan ve saç dökülmesine iyi gelen bitkisel şampuanlar arasında son bahsedeceğim bu ürün 20-22 TL civarında ücrete satılmaktadır.

Naturway Sarımsaklı Güçlendirici Bitkisel Şampuan 500Ml

İçeriğinde bulunan sarımsak kokusunu gidermek için yapay parfüm veya kimyasal koku giderici bileşenler kullanmak yerine menekşe ve avokadodan faydalanılmış. Özellikle fön, saç düzleştirici ve diğer saç şekillendirici ürünlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişilere öneriyorum. İçerisinde A, D, E, K ve C vitamini bulunan bu şampuanın içinde selenyum, alliin ve iyotta içerir. pH değeri yüksek ve paraben içermeyen bitkisel şampuanlar arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı