Saç Düzleştirici Nasıl Temizlenir?

Saç Düzleştirici Nasıl Temizlenir?

Saç düzleştirici nasıl temizlenir? Saç düzleştirici temizlemek için neler gerekli? Saç düzleştirici cihazını temizlerken nelere dikkat etmeliyiz? Saç düzleştirici temizlenir mi? İşte tüm bu soruların yanıtını bulacağınız ve saç düzleştirici makinesini kolayca evde temizleyebileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.

Saç Düzleştirici Nasıl Temizlenir?

Saç düzleştirici makinesi, saçlarınızı düzleştirmek için evimizde kullandığımız bir cihazdır. Ancak zamanla saçlarımız ve saçlardaki yağlar, cihazın seramik plakları üzerinde birikir. Bu biriken yağlar ve saçlar çirkin bir görüntüye neden olur.

Saç düzleştirici nasıl temizlenir

İşte bu yüzden sizlere saç düzleştiricisinin nasıl temizlendiğini ve bakımının nasıl yapıldığını anlatan bir yazı hazırlamak istedik.

Saç Düzleştirici Genel Temizlik

Saç düzleştirici cihazını fişe takın ve en düşük ısı ayarına getirin. Bir kaç dakika ısınmasını bekledikten sonra fişten çekin. Cihazın ısınması üzerine yapışan birikintileri ve kirecin gevşemesine yardımcı olacaktır. Buda saç düzleştiricisinin daha kolay temizlenmesini sağlayacak.

Saç düzleştirici temizleme

Düzleştiriciyi fişten çıkartın ve biraz soğumasını bekleyin. Yaklaşık 5 dakika kadar soğuduktan sonra temizlemeye geçebiliriz. Ancak cihazın hala sıcak olduğunu unutmayın ve plastik malzemelerin üstüne koyup temizlemeyin. Aksi halde bir erime söz konusu olabilir.

Saç düzleştirici temizleme

Elinize nemli bir bez veya kağıt havlu alın. Cihaza güvenli bir şekilde dokunarak her yerini temizleyin. Özellile saçların düz yapan iç metal kısımlarına özen gösterin. Bu arada cihazın fişi kesinlikle fişte olmaması gerekir. Lütfen bu konuya özen gösterin.

Saç Düzleştirici Temizleme Solüsyonu Kullanın

Saç düzleştirici cihazını aldığınızda kutusunun içinde bu cihazı temizlemeniz için bazı solüsyonlar bulunur. Eğer kutusunu atmadıysanız bu kutu içinden solüsyona ulaşabilirsiniz. Genel olarak sprey şişesi halinde olur.

Saç Düzleştirici Temizleme Solüsyonu

Solüsyonu direk cihaza sıkmayın. Nemli olan havlu kağıda veya beze sıkın. Solüsyon, cihaza yapışan tortuları, saçları ve kirleri çok daha kolay temizlemenize yardımcı olacaktır.

Alkol ile Saç Düzleştirici Temizleme

Eğer cihaz kutusundan profesyonel temizleme spreyi çıkmadıysa cihazınızı alkol ile de temizlemeniz mümkün. Bunun için cihaz demirlerinin tamamen soğuduğundan emin olun. Bir parça pamuk üzerine alkol damlatın ve pamuk yardımı ile cihazın demirlerini silin. Bunu yaptıktan sonra mutlaka alkol sonrası hafif nemli bir bez ile tekrar silin.

Alkol ile Saç düzleştirici temizleme

Karbonat ile Saç Düzleştirici Temizleme

Saç düzleştirici cihazınızı bir çok etken madde ile temizleyebilirsiniz. Bir miktar karbonat içerisine hafifçe su dökün ve çamur kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışıma bir diş fırçasını batırıp, cihazın metal olan yani saçlarınızı düzleştiren kısmını güzelce fırçalayın.

Karbonat ile saç düzleştirici temizleme

Diş fırçası ile güzelce temizledikten sonra nemli bir bez ile tekrar üzerinden geçin. Artık cihazınız pırıl pırıl parlıyor olmalı.

Cif ile Saç Düzleştirici Temizleme

Cif her ne kadar yer temizleyici olsa da saç düzleştirici temizlemek içinde mükemmeldir. Bunun nedeni cif içerisinde bulunan kimyasal maddeler, cihazın demirlerini parlatmak, bakterileri yok etmek ve güzel bir temizlik için kullanılabilir.

Cif ile Saç Düzleştirici Temizleme

Cif ile cihazı temizledikten sonra mutlaka cihazı cif sonrasında nemli bir bezle tekrar silmelisiniz. Saç düzleştirici nasıl temizlenir sorusunun cevabını sizlere verdik. Umarım bu yöntemler işinize yaramıştır. Bu ve buna benzer konular için saç bakımı sayfamızı takip etmeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?