Saç Mezoterapisi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisinin günümüzün en etkili saç klinik tedavisi olduğunu biliyor muydunuz? En çok konuşulan ve uzmanların her geçen gün yeni tedaviler üretmesine rağmen saç mezoterapisi Türkiye’nin en etkili saç bakım tedavisidir. O yüzden stres veya saçkıranlarda meydana gelen dökülmelerde, mevsimsel veya genetik olarak dökülmelerde, saç yağlanmalarından veya adet ya da doğum sonrası saç dökülmelerinde mutlaka doktorunuzdan isteyeceğiniz ilk tedavi mutlaka saç mezoterapisi olmalıdır. Genelde çok hafif uygulanılan bir yöntem olan mezoterapi yöntemi her yaş için mutlaka önerilir ve acı duymadan ya da bir ağrı hissettirmeden yapılabilir. Bu yüzden endişelenmeniz gereken bir durum veya husus yoktur. Kısaca özetlemek gerekirse saç mezoterapisi; saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemine denilmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Genelde saç tedavisi için uygulanılan bu yöntemde kesinlikle komple saça uygulanmaz. Kişiye göre hazırlanan bu kimyasal ilaçlarda mutlaka özel ilaçlar bulunmaktadır ve kişinin sadece dökülme veya sorun yaşadığı kısımlara uygulanır. Uygulandıktan sonra yan etkisi kesinlikle bulunmamaktadır. Bu tedaviler genelde saç kök gözenek ve hücrelerinin yeniden eskisi haline gelebilmesi adına yapılır ve her yaş bu tedavi için uygundur. Genelde uzman doktorlarımızın konuşmalarında sadece sorun kapınıza dayandığında değil saçınız da bir eksiklik hissettiğinizde hemen tedavisini aramanız olacaktır. Çünkü bu terapi saç köklerinizin çok güçlenmesi ve dökülmelere engel olan önceden alınmış önlemlerin en iyisidir.

Tedavi uygulanmadan önce saçınızın derisine bölgesel bakımlar yapılmaktadır ve saçınızın hücresiyle ilgili araştırmadan sonra özel ilaçlar hazırlanılarak yapılan bu sağlam kaynaklı tedaviyi mutlaka önerilmektedir. Genelde tedavi süreci kişinin durumuna göre değişmektedir ve standart olarak en az 1 ay kadar sürmektedir. Uygulanan tedaviler genel de seans bazı olarak işlenmiş ve uygulanmıştır. Seanslar arası birkaç gün geçmeden kesinlikle bir diğer seansa geçilmemelidir bu konuda dikkat etmesi gerekilen noktalar bunlardır. Her ne kadar saçlarım sağlam veya dökülmez deseniz de sizin için gerekecek olan saç mezoterapisi tedavisi için şimdiden mutlaka araştırmalarınızı yapın diyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı