Saç Serumu Nedir ?

Saç Serumu Nedir?

Saç serumu kullanmak, insanlar için oldukça önemli. Saç bakımı konusunda da her zaman serumlar kullanılabiliyor. Ama bunun da özel şartları ve dikkat edilmesi gereklidir. Saç serumu kullanmak isteyen kişilerin bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Kullanılacak olan saç serumunun doğru seçilmesi bu noktada çok önemlidir. Saç serumu, silikon bazlı bir bakım ürünüdür. Saç derisine nüfuz ederek, saçları hiç olmadığı kadar bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçınıza bakım yapan saç serumları aynı zamanda güneş ışınlarından, toz ve kireç gibi saçınızı kirleten maddelere karşı saçlarınızı korur. Elbette ki saç serumları doğru kullanıldığı takdirde birçok etkiye sahiptir. Saç serumları saça derinlemesine bakım başta olmak üzere birçok fayda sağlar. “Saç serumu nedir? Saç serumunun faydaları nelerdir?” sorusunun yanıtı için size bir içerik hazırlıyoruz.

Saç serumu uygulanmadan önce saçlar temiz olmalıdır. Saçlar iyice şampuanlanmış ve temizlenmiş olmalıdır. Saç serumu satılırken bu detaya gerekli önem verilmemektedir. Saç serumları, saç köpüğü ve spreylerinden farklı olarak saçları tozdan kirden koruma amacı taşıdığından, saç temizken uygulanmalıdır. Aksi takdirde her ne kadar iyi ve popüler bir marka da olsa, istenen sonuç tam anlamıyla alınmayabilir. Saç uzunluğuna ve gürlüğüne göre serum miktarı 2-6 pompa yeterli olacaktır. Saç serumu avuçta ısıtılıp öyle uygulanmalıdır. Saç serumunu uygulama şekli de oldukça önemlidir.

Saç serumu nedir?

Serum Sonrası Bakım Nasıl Oluyor?

Serumu uygulamadan önce ve uygularken dikkat edildikten sonra saç serumu uyguladıktan sonra da dikkat edilmesi gerekenler vardır. Serum saça uygulandıktan sonra aşağı yukarı fırçalanmalıdır. Bu işlem saçın daha sonra kolayca taranmasına ve serumun saçınıza işlemesine yardımcı olur. Serum uygulandıktan sonra saç tamamen kuruyana kadar hava aldırılmalıdır. Sık sık saç düzleştiricisi kullanılıyorsa düzleştirme işleminden önce düzleştirmenin saça vereceği zararı önlemek amacıyla serum kullanılmalıdır. Saç serumunu kullandıktan sonra eğer saç normalde kuruduğundan daha hızlı kuruyorsa saç serumu değiştirilmelidir. Bu yüzden saç serumu ile ilgili beklenen her etkiyi sizler de durumu en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede saç serumunuzu çok daha rahat kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı