Saç Sirkesi Nedir? Nasıl Temizlenir?

Saç Sirkesi Nedir? Nasıl Temizlenir?

Saç sirkeleri özellikle küçük çocuklarda sıklıkla görülen bir durumdur. Saç sirkeleri saç derisinde kaşıntının meydana gelmesiyle beraber anlaşılan bir olumsuzluk olarak görülebilmektedir. Zaman içerisinde bit haline gelecek olan söz konusu sirkeler, gelişimi ve gündelik hayatı ciddi oranda etkileyecektir. Bu tip parazitlerden kurtulmak adına sabırlı ve özenli davranmak da gerekmektedir. Aynı zamanda da doğal yöntemlerin de kullanılması gerekmektedir.

Saç Sirkelerinden Doğal Yollarla Kurtulmak

Saç Sirkelerinden Doğal Yollarla Kurtulmak

Çay Ağacı Yağı

Bit ve sirkelerden kurtulmak için doğal bir şampuan hazırlamak mümkün olacaktır. Son derecede hafif olan bu şampuan içerisine lavanta yağı ve çay ağacı yağı kullanılabilmektedir. İyice karıştırılıp, bu yağla yıkama işlemi gerçekleştirildikten sonra tarakla sirkelerin kolaylıkla toplanabilmektedir. Bu işlem belli aralıklarla gerçekleştirilerek, sirkelerden tamamen arınması durumu söz konusu olabilmektedir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi ile de bit ya da sirkelerden kurtulmak söz konusu olabilmektedir. Sirkelerin saç derisine yapışmasını engelleyen elma sirkesi ile, saç yüzeyinin bu tip bir olumsuzluktan kurtulması söz konusu olabilmektedir. Sirkeyle saça ve saç derisine yapılacak olan masaj ile beraber tarama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Elma sirkesinin suyla seyreltilmesi sonrasında da bölgeye dahil edilmesi kesin sonuç verebilmektedir.

Mayonez

Tam yağlı mayonez de bit ve sirkelerden kurtulmanın en etkili yöntemleri arasında sayılabilmektedir. Saça ve saç derisine mayonez sürerek, bir gece boyunca bu şekilde kalmasını sağlamak mutlak fayda verebilecek olan bir durumdur. Sabahleyin de mayonezli olan saçı dikkatli bir biçimde taramak ve bu işlemleri 1 haftalık aralıklarla tekrarlamak önemli sonuçları verebilmektedir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı bit ya da sirkelerin nefes almalarını zorlaştırarak, ölmelerini sağlamaktadır. Gece boyunca zeytinyağlı saçlarla uyumak, etkili bir sonuç verebilmektedir. Aynı zamanda da sirkelerin yapışmalarını da engellemektedir. Böylelikle tarama işlemleri sonrasında da sirkelerden tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır.

Saç Jölesi ve Vazelin

Saç jölesi ve vazelin de saçlarda var olan bit ve sirkelerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Solunumu etkileyerek, durdurmasında önemli bir konumda olduğundan ötürü tercih edilen bir seçenek olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı