Saçınızı Ne Kadar Sıklıkla Yıkamalısınız?

Saçınızı Ne Kadar Sıklıkla Yıkamalısınız?

Sağlıklı bir cilt yapısı, şüphesiz temizlik ve cilt bakımından gelir. Saçlarınızı doğru bir şekilde yıkayarak bakımını yaparsanız, kesinlikle uzun vadede kaliteli bir görünüm ve dolgun saçlar elde edersiniz. Kendinize sağlık konusunda saçlarınızın bakımı ile ilgili pek çok şey soruyor olabilirsiniz. Bizim önerimiz, sağlıklı bir görüntü için saçlarınızı kuralına göre yıkamak olacaktır. Peki ama saçlar ne sıklıkla yıkanmalı? Gelin hepsine hızlı bir şekilde göz atalım.

Saç yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Saçlarınızı yıkamak için saç tipinizin önemi çok büyüktür. Özellikle yağlı bir saçınız yok ise ya da gerçekten kuruysa haftada birkaç kez yıkamanız yeterli olacaktır. Şayet saçlarınız yağlı ise, haftada 5 gün yıkamanız gerekebilir. Kıvırcık, kuru, kalın saçlara sahipseniz şayet, haftada bir kere yıkasanız da yeterli olur.  İki kez şampuanlama konusu da çok merak edilen konulardan biridir. Gelin isterseniz bu konulara göz atalım. Köpürt, durula, tekrarla mantığını daha önce duymuşsunuzdur. Bunun gerçek olup olmadığı her zaman tartışılır. Peki ama gerçek nedir? Bu aslında biraz da sizin tarzınızla ilgili diyebiliriz. Açık alanda zaman geçiren biriyseniz ve saç şekillendirme ürününü çok fazla kullanıyorsanız, şampuan kullanımını artırmak, yani iki kere şampuanlamak sizin için temizlik konusunda artı sağlayacaktır. En azından daha detaylı bir temizlik ürünü kullanmış olacaksınız. Birikintilerin temizlenmesi için kesinlikle sizin de yapmanız gereken şeyler var. Bu yüzden saç yıkayış tarzınız ile ilgili olarak, şayet her gün saç yıkayan biriyseniz, kesinlikle bir kere yıkamanız yeterli olacaktır. Aşırı şampuan saçlardaki doğal korucuyu yağları ortadan kaldırır ve saçlarınızı yıpratır. Saçlarınız korumasız kalır.

Boyalı saçlar için de özel ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler için tek yapmanız gereken süreçleri iyi bir şekilde irdelemeniz olacaktır. Boyalı saçlar adına daha uzun süre canlı tutmak istiyorsanız, özel olarak geliştirilen boyalı saçlar için üretilen ürünleri kullanarak şampuanlama yapmanızı öneriyoruz.

İkisi bir arada şampuanlar kullanarak, tatilinizde ya da seyahatlerinizde durumu biraz daha pratik bir hale getirebilirsiniz. Lakin her gün kullanırsanız pek ideal olmayacaktır. Saç kreminizi ayrı kullanmanız çok daha doğru bir çözüm olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı