Saçlara Özel Bakım Yağları

Saçlara Özel Bakım Yağları

 

Web sitemizde doğal yağlar beraberinde saç bakımı konularına makalelerine ulaşabilirsiniz. Bunun için “saç bakımı” bölümüne, kategorisine giriş yapmanız ve konuları incelemeniz yeterlidir. Yağlar da kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki uçucu olan yağ tipleri ve diğeri de doğal yağ tipleridir.

Uçucu yağlar;

  • Lavanta yağı
  • Limon yağı
  • Biberiye yağı

Benzeri yağları sayabilmek mümkündür.

Doğal yağlar ise;

  • Zeytinyağı
  • Bademyağı
  • Hint yağı

Benzeri yağlar doğal yağlardandır. Uçucu yağ tipleri direkt olarak saç derisine uygulanmamalıdır. Tahrişe sebep olur ve bu gibi yağlar inceltilerek, yani seyreltilerek kullanılması önem arz eder.

Örnek vermek gerekirse saç derinize tam anlamıyla masaj yapabilmek için limon yağı kullanmayı istiyorsunuz.

  • Bir çay kaşığı kadar lavanta yağı
  • İki çorba kaşığı zeytinyağı

Bunları karıştırabilir ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Doğal yağ tipleri, saç derinizi yumuşatır ve saç tellerinizi de hızlı bir şekilde nemlendirir. Ayrıca, cildinizi korumakta ve uçların kırılmamasını sağlamaktadır.

 

 

Saçları Hızlı Uzatan Kozmetik Ürünler

 

Saçları çok daha hızlı uzatabilme adına sağlık eczanelerde satılmakta olan çeşitli kozmetik ürünlerde vardır. Bu ürünlere ek olarak bazı B kompleks tarzı vitaminler, C ve A vitamini içermekte olan vitamin tipleri de saçlarınızın oldukça sağlıklı bir biçimde uzayabilmesi açısından yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak saç uzamasının üstünde olumlu etkisi olan çeşitli doğal ürün ve vitaminlerin arasında beta-karoten, ısırgan otu da vardır.

Bunlara ek olarak sağlık sorunu sebebi ile sürekli olarak aktif ilaç kullanmakta iseniz veya saç derinizi etkilemekte olan çeşitli ilaçları kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza danışarak onun tavsiyesi ışığında bunlara başlayınız.

Günümüzde birçok kişi kafasına göre ilaç kullanmaktadır. Her saç tipi aynı değildir. Kuru saç tipleri, yağlı saç tipleri ve hassas tipler olarak üçe ayrılır. Her saç tipine her bakım kürü uygulanabilmektedir. Bu yüzden oldukça dikkatli olmalısınız.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close