‘Sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırıları kınıyoruz’

ANKARA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yaptığı yazılı açıklamada, Bitlis ve Sakarya’da iki doktorin darbedilerek şiddete maruz kalmasının herkesi üzdüğünü belirtti.

Saldırıya uğrayan iki meslektaşını arayarak geçmiş olsun dileğinde byücenduğunu aktaran Demircan, sağlık çalışanlarının arkasında olduklarını ifade etti.

Sağlık hizmeti veren doktor ve sağlık görevlilerinin kutsal bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Demircan, şunları kaydetti:

“Böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa dağıtan ellere karşı yapılan her türlü şiddet uygulaması asla kabul edilebilir değildir. Sağlık çalışanlarımız fedakarca sağlık hizmetini verirlerken arkalarında sağduyyüce vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı, hükümet ve yasaların olduğunu bilmelidirler. Sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Adli makamlara intikal eden bu vakaları yakından takip ettiğimizin de bilinmesini isteriz. Şiddete maruz kalmış olan başta doktorlarımız olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

Muhabir: Zehra Aydın

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı