Sarımsak ile Yüz Beni Tedavisi (Riskli)

Sarımsak ile Yüz Beni Tedavisi (Riskli)

Sarımsak ile yüz beni tedavisi oldukça popüler ve yüzdeki istenmeyen benleri yok etmek için mükemmel bir çözüm yöntemidir. Ancak biraz risklidir. Eğer yüzünüzde veya vücudunuzun her hangi bir bölümünde istemediğiniz bir beni yakmak isterseniz sizlere önerebileceğim sarımsak tedavisi yöntemi son derece etkilidir.

Sarımsak ile Yüz Beni Tedavisi (Riskli)

Bazen vücudumuzun herhangi bir yerindeki beni istemeyebiliriz. Güzelliğimizi gölgeleyebilir ve bu benden kurtulmak için tek çözüm olan ameliyattan da korkabiliriz. Bu tip durumlarda sarımsak ile yüz beni tedavisi yöntemi uygulanabilir.

Sarımsak ile Yüz Beni Tedavisi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yöntem biraz risklidir. Bu risk ise bazı ciltlerin sarımsağa olan alerjisi ve sarımsağın cildi yakma riskidir. Bunun dışında başka bir riski yoktur. O zaman sizlere sarımsak ile yüz beni tedavisi hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

Sarımsak ile Yüzdeki Benleri Yok Et

Estetik açıdan sıkıntı yaratan ben, yüz lekeleri artık sorun olmaktan kalkıyor. Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde ben veya benler varsa, bu benlerde sizi rahatsız ediyorsa sarımsak ile bu benleri yok edebilirsiniz.

Ciltte bulunan ben ve yüz lekeleri, ciltteki bozulan pigment hücrelerinin üst üste binmesi üzerine oluşurlar. Rengi bozulan pigmentler kahverengi ve siyah renge döner ve ciltte leke yani ben haline gelir.

Ben ve yüz lekelerini tedavi etmek için evinizde hazırlayacağınız doğal karışımlar ile çözüm bulabilirsiniz. Sarımsak ile yüzdeki benleri yok etmek ise en basit yöntemdir. Bu ben tedavisinde benin bulunduğu bölgeye sarımsak veya sarımsak kürü uygulanır. Dilerseniz sizlere beni yok eden sarımsak kürünün tarifini verelim.

Yüzdeki Benler için Sarımsak Kürü

NOT: Sarımsak direk olarak bene sürülmediği taktirde veya bene sürülse de yüz yanığı yapabileceğinden son derece dikkat edilmeli ve doktor gözetiminde uygulanmasında fayda vardır.

Ben için Sarımsak Kürü

Ben tedavi eden sarımsak kürü için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlayın ve uygulamaya başlayın.

Malzemeler:

 • 2-3 diş sarımsak
 • Pamuklu bez
 • Vazelin
 • Yapışkanlı bandaj

Hazırlanışı:

 • İlk olarak 2-3 diş sarımsağı havanda dövün ve püre kıvamına getirin.
 • Ardından vazelini benin dışındaki yan kısımlarına sürün. Buradaki amaç sarımsağın normal cilde gelmemesidir. Aksi halde cilt yanığı problemi olabilir.
 • Eğer vazelin bulamadıysanız bir maskeleme bandı ile ben dışındaki bölgeye bant yapıştırabilirsiniz.
 • Hemen ardından püre kıvamına getirdiğiniz sarımsağı, pamuklu bez ile ben üzerine sürün. Sarımsak püresinin benin dışına taşmamasına dikkat edin.
 • Ardından bandaj ile beni kapatın. Bu şekilde en fazla 4 saat cildinizde kalan sarımsak püresi benleri yok edecektir.

Ben Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sarımsak kürü ciltte 4 saatten fazla kalmamalıdır.
 • Her seferinde mutlaka taze yapılmalıdır.
 • Günde 2 defa tekrar edilebilir.
 • Sarımsak kürü için kullanılan sarımsaklar taze olmalıdır.
 • Ben dışındaki bölgeye denk gelirse cilt yanığı yapar. Bu nedenle çok dikkatli sürülmesi gerekir.
 • Sarımsak kürü ile ben yok et uygulaması yaklaşık olarak 2 ile 4 gün arasında etki etmektedir. Kür uygulandıktan sonra ben üzerinde hafif bir kabuk bağlama olabilir. Bu kabuk bağlaması normaldir. İlk haftada benin soyulup ciltten düşeceğini göreceksiniz ve herkese bu kürü tavsiye edeceğinizden eminim.

Cilt lekeleri ile alakalı daha fazla bilgi almak için mutlaka cilt lekeleri kategorimize göz atmanızda fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10 yorum

 1. Vazelin kullanın mutlaka ona rağmen cilt yanığı olursa sorun etmeyin yanık olan bölge başta morarıyo sonra su topluyo 3-4 güne kadar benle birlikte yanık olan deri düşüyo

  • merhaba. ben bu işlemiyapıyorum bu gün ikinci günüm ben azacık şişti gibi ne zaman kurumaya başlar acaba bu minnak şişkinlik normalmi?

  • merhaba bende kızark oldu benin etrafında sarımsak yakmış olmalı vazelin sürneme rağme. il gün bi şey olmadı ikinci gün ben hafif şişti belirgin oldu. bu gün üçüncü günüm ve bende ki hafif şişlik gitmiş sarımsağın yaktığı bölgü halamduryo benin etrafi daire şekilli yandı kızardı. acaba ben ne zaman kurumaya başlar? yanağımda küçük kahve rengi bi ben ET BEN DEĞİL. lütfen cevablarmısız

 2. Yaptım ve yüzümde yanıklar oluştu bir tane ben gözümün altindaydi gözümün altı şişti dayak yemiş gibi morardilar iz kalır diye korkuyorum. Eyerki kalırsa bu sayfayı da bunun gibilerinden şikayet edicem.

  • Merhaba deneyen arkadaşlar yazabilirmi iz kaldımı. Yada aksi bi durum oldumu. Benim ben et beni değil bu arada.

 3. Bugün 6 gün oldu ben aynı duruyor etrafı şiş ve kararmis 4 gün kulandim berbat duruyor neyapmam gerekiyor lütfen cp yasin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?