Selülit Giderici 6 Doğal Çözüm Yöntemi

Selülit giderici ve selülit tedavisi yapan birbirinden harika 6 doğal çözüm yöntemi ile vücudunuzdaki selülitlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu doğal ev çözümleri tek tek denenmiş ve selülit problemi yaşayanlarda %70’e kadar işe yaramıştır. Eğer sizde selülitlerden kurtulmak istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Selülit Giderici 6 Doğal Çözüm Yöntemi

Selülit kadınların bir türlü üstesinden gelemediği ve görüntü bakımından oldukça çirkin gösteren sorunlarından birisidir. Kadın dergilerinde, web sitelerinde ve bir çok blogda selülit giderici yöntemler var. Ancak bir çoğu sallama ve hiç bir işe yaramayan çözümler olarak görüyorum.

Selülit Giderici 9 Doğal Yöntem

Selülitlerin bir çok nedeni var. Hormonlar, yediğiniz yemekler, yaşam tarzı, genetik gibi bir çok etkenden olabilir. Aşırı kilolu olan kişilerde selülitin daha fazla olması çok daha yüksek bir ihtimaldir.

Selülit Giderici 9 Doğal Çözüm

Aşağıda kendi denediğim ve güvenilir 9 doğal selülit giderici yöntemden bahsedeceğim. Bunlar selülite karşı doğal ilaçlardır. Bağ dokusunu ve yağını dengeleyicidir. Eğer hazırsanız selülit giderici yöntemlere başlayalım.

1- Selülit Giderici Fırçalama Yöntemi

Fırçalama yöntemi bilimsel bir kanıta dayanmaz. Ancak her dermatoloğun önerisi olan kuru fırçalama yöntemi, selülit giderici yöntemlerin başında gelir. Fırçalamanın amacı, uyguladığınız kadar fırçalama sonrasında da bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasıdır.

Nasıl Yapılır?

 • Aşağıda resmini gördüğünüz vücut fırçasından alın.
 • Cildiniz kuru iken selülitli bölgeyi bu fırça ile en az 10-15 dakika fırçalayın.
 • Unutmayın. Cildiniz kuru olmalıdır.
 • Mümkünse duşa girmeden önce ve fırçayı ıslatmadan yapmalısınız.

Fırçalama Yönü : Diğer önemli nokta ise selülitli bölgeyi fırçalarken kalbe doğru fırçalanması gerekiyor. Yani aşağıdan yukarıya doğru fırçalayın.

Selülit Giderici Fırça

Yapma Sıklığı : Selülit giderici fırçalama tekniği cildinizdeki gözenekleri de açacaktır. Bu işlemi günde 2 defa yapabilirsiniz. Ben genel olarak sabah kalktığımda ve akşam pijamalarımı giydiğim zamanlarda yapıyordum. Bazende duşa girmeden önce yaptığım oluyordu.

Uygulama: Fırçalarken biraz bastırmalı ve öyle fırçalama yapmalısınız. Ancak cildinizi kızartmayacak kadar bastırılmalıdır. Ayrıca aşağıdaki videodan da nasıl uygulandığını izleyebilirsiniz.

Faydaları : Vücut fırçası ile dizler, dirsekler ve ayak bilekleri gibi bölgelerde fırçalanır. Cilt kuruluğunun neden olduğu kepeklenmeyi vücuttan atar. Cildi daha sıkı bir hale getirir ve hücre yenilenmesini teşvik eder. Bölgede kan akışını hızlandırır ve selülit yağlarını parçalar.

2- Selülit Giderici Kahve Maskesi

Selülit giderici kahve maskesi de masaj olarak cilde uygulanan yöntemlerden birisidir. Ciltteki lenf akışını uyarır ve cilde yarar sağlar. Ayrıca kahvede bulunan kafein cildin sıkılaşmasını da sağlar. Kahve aynı zamanda selülitli bölgedeki ölü derileri atar ve yerine yeri hücrelerin gelmesini sağlar.

Selülit Giderici Kahve Maskesi

İhtiyacımız Olan Malzemeler

 • 1/4 fincan kahve telvesi
 • 3 yemek kaşığı esmer şeker veya normal beyaz şeker
 • 2-3 yemek kaşığı erimiş Hindistan cevizi yağı

Yapılması Gerekenler: Yukarıdaki malzemeleri bir kasede karıştırın ve macun kıvamına getirin. Hindistan cevizi yağını erittikten sonra bir kaç dakika içerisinde katılaşacaktır. Bu nedenle katılaştırmadan hemen uygulamanız gerekir. Artan maskeyi cam bir kavanozda saklayabilirsiniz.

Kullanım Şekli: Cilde bastıra bastıra bir kaç dakika masaj yapın. Masaj sonrasında cildinizi yıkayın. Banyodan önce yapmanızda fayda var. Hafada 2 veya 3 kez yapmak çok iyi gelecektir. Selülitlerin kaybolduğunu bir kaç hafta içerisinde göreceksiniz.

3- Çağla Şikel’in Selülit Giderici Maske Tarifi

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Çağla Şikel

Sizlere daha önce Çağla Şikel’in youtube kanalında izleyicilerine anlattığı bir maskeden bahsetmiştim. Bu tarifte gerçekten çok yararlı ve selülitleri yok eden bir maskedir. Dilerseniz daha önce anlattığım konuya buradan bakabilirsiniz.

4- Selülit Giderici Beyaz Kil Maskesi

Selülitle savaşmak için aktardan satın alacağınız beyaz kil ile vücudunuzdaki selülitlerden kurtulabilirsiniz. Bu yöntem için aşağıdaki malzemeleri satın almanız gerekecek.

 • 1 paket beyaz kil
 • 5 damla limon yağı
 • 2 çorba kaşığı tarçın
 • Streç film

Nasıl Uygulanır?

Bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi selülitli olan bölgeye sürün ve bastıra bastıra masaj yapın. Ardından streç bir film ile bölgeyi sarıp 20-30 dakika kadar bekleyin. Selülit giderici bu maske oldukça etkilidir.

5- Selülit Giderici Sirke Maskesi

Elma sirkesi ile de selülit giderici bir maske yapabilirsiniz. Elma sirkesi içerisindeki asitler selülitli olan bölgeye uygulandığında yağları kırar ve selülitleri yok eder. Bu maske için aşağıdaki malzemeleri satın almanız gerekiyor. En yakın aktardan bitkisel yağları temin edebilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 su bardağı elma sirkesi
 • 1 su bardağı su
 • Limon yağı, nane yağı veya biberiye yağı (Üçünden biri)

Nasıl Uygulanır?

 • Yukarıdaki karışımı birleştirin.
 • Selülitli olan bölgeye masaj yaparak uygulayın.
 • Üzerini bir naylon poşet veya streç film ile kapatın.
 • Yarım saat veya 1 saat kadar bekleyin.
 • Sonrasında selülitli bölgeyi yıkayın ve bir nemlendirici sürmeyi unutmayın.

6- Selülit Giderici Sirke ve Ballı Maske

Evde selülit giderici maskelerden biriside sirke ve ballı maskedir. Eşit ölçülerde bal ve sirkeyi karıştırın. Üstüne buğday unu ekleyip hamur kıvamına getirin. Selülitli olan bölgeye uygulayın ve sarın. Yaklaşık 2 saat geçtikten sonra bölgeyi yıkayın. Ertesi gün selülitli bölgeye yağsız tuzsuz lor sürün ve tekrar sarıp 2 saat daha bekletin. Selülit giderici bu tarif son derece etkilidir.

Selülit maskesi tarifleri yazımızın sonuna geldik. Eğer selülit ve selülit tedavisi ile alakalı daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen selülit tedavisi sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı