Sesi Güzelleştirme Yolları

İnsanların kendilerine has bir ses tonu ve yapısı vardır. İnsanları bu özelliklerinden tanımak da mümkündür. Ancak kişiler kendilerine has olan bu özelliklerini beğenmeyerek; daha farklı bir biçimde olmasını da isteyebilmektedir. Bu aşamada da belli başlı bir yol ya da yöntem izleyerek; kişilerin en uygun ses tonlarına sahip olabilmeleri de söz konusu olabilmektedir.

Ses İçin Maydanoz Suyu

Maydanoz suyunun, ses telleri üzerinde yoğun bir etkisi bulunmaktadır. Ses tellerinin yorgunluğunun atılmasının yanı sıra boğazın da ferahlamasında oldukça etkili olduğu da bilinmektedir. Maydanoz suyu, karaciğer üzerinde de olumlu bir etki sağlamasının yanı sıra ses tellerinde meydana gelen olumsuzlukları da giderebilmenin en ideal yoludur.

Ses güzelleştirme yöntemleri

Ses İçin Adaçayı

Adaçayının düzenli olarak kullanılması halinde boğazın ve ses tellerinde yumuşamayı meydana getirebileceği de söz konusudur. Böylelikle de daha gür bir sesin çıkmasında da etkin bir yapıda da yer alabilmektedir. Adaçayının aynı zamanda da hibisküs ve zencefille tüketilmesi durumunda da aynı sonuçları verebileceği de bilinen bir durumdur.

Ses İçin Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtasını çiğ ya da pişirerek tüketmek, ses tellerini olumlu bir biçimde etkileyen bir girişim olmaktadır. Çocukluk zamanından itibaren tüketilecek olan bu besin maddesi; ergenlik ve sonraki zamanlarda da sesin daha da iyi bir biçimde kullanılmasında ideal bir yöntem olarak görülmektedir. Aynı zamanda da kısık sese sahip olanlar için de tercih edilen bir yöntemdir. İçerisinde var olan amino asitler sayesinde sesin daha da güzelleşmesine olanak vermektedir.

Ses İçin Turp Suyu

Solunum yoluna bağlı olan enfeksiyonların giderilmesi ve sesin eski haline gelmesi konusunda kullanılan etkili bir sebze olan turp; aynı zamanda da sesin güzelleşmesi konusunda da son derecede önemli bir yapıda yer alabilmektedir. Bir adet turpun ince dilimler haline getirilerek; bir bardak suda kaynatılması sonrasında da gargara yapılması tavsiye edilebilmektedir. Uygulanacak olan bu işlemler; ses tellerinde meydana gelecek olan herhangi bir hastalığı ortadan kaldırabilecek bir özelliğe sahip olmasının yanında ses tellerini de olumlu yönde etkileyebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı