Siğil Tedavisi için Bitkisel Yöntemler

Siğil tedavisi için bir çok bitkisel yöntem olduğu gibi eczanelerde bile satılan etkili ilaçlar mevcut. Bu yazımızda siğili tedavi edecek ilaçlardan ve evde uygulanabilecek bitkisel yöntemlerden bahsedeceğim.

Siğil Tedavisi için Bitkisel Yöntemler

Siğil tedavisi için evde uygulanan bir çok yöntem var. Bu yöntemler bazı siğilleri günler içerisinde geçirirken bazı güçlü siğillerde ise çok işe yaramamaktadır. Ancak genel olarak ve siğil tedavisi için popüler olan ev çözümlerini anlatmak istiyorum.

Siğil Tedavisi için Yapışkan Bant Uygulaması

Yapışkan bant ile siğil tedavisi yapmak son derece basit ve popüler olan bir uygulamadır. Bu yöntemde el ve ayak siğillerinin üzerine yapıştırılan bir bant ile ölü derinin atılmasından mevcuttur. Peki nasıl yapılır?

İlk olarak siğil üzerine yapışkan bir bant yapıştırılır. Bu bant yara bandı da olabilir. Yaklaşık 5 ile 7 gün arasında bu bant hiç bir şekilde siğil üzerinden çıkartılmaz. Süre bittiğinde bant çıkartılı ve siğil 20-30 dakika arasında su içerisinde bekletilir. Bu esnada yumuşayan siğili sünger taşı veya tırnak törpüsü ile törpülenir.

Siğil Tedavisi için Bitkisel Yöntemler

Bu işlem siğil tamamen yok olana kadar denenir. Bu yöntem siğil tedavisinde oldukça etkilidir. Ancak bazı güçlü siğiller için baya bir emek harcamanız gerekir.

Siğil Tedavisi için Diğer Yöntemler

Yukarıda anlattığım yöntemin dışında bir çok bitkisel tedavi yöntemi de denenebilir. Bunların bir kaçını sizler için anlatayım.

Elma Sirkesi ile Siğil Tedavisi

Elma sirkesinin siğili yok ettiği bir çok kişi tarafından belirtilmiştir. Yapmanız gereken şey siğil üzerinde günde iki defa elma sirkesi sürmek veya damlatmak olacak. Siğil elma sirkesi ile ıslatıldıktan sonra yara bandı ile üstü kapanacak. Bu işlem siğil tamamen geçene kadar tekrarlanabilir.

Siğilden Kurtulmak için Muz Kabuğu

Muz kabuğunun iç tarafını siğil üzerine sürün ve sürdükten sonra bir bant ile siğilin üzerini kapatın. Bu şekilde 24 saat bekledikten sonra diğer gün tekrar aynı uygulama yapılır. Bu uygulama siğil geçene kadar uygulanır.

Siğilden Kurtulmak için Sarımsak

Sarımsak ile Siğil Tedavisi

Sarımsak bildiğiniz gibi deri yakıcı bir özelliği vardır. Bu bitkisel tedavi yönteminde bir kaç diş taze sarımsak püre kıvamına getirilir. Sarımsak püresi siğil üzerine sürülür ve bir bant ile bölge kapatılır. Her gece yatmadan önce sabaha kadar bu şekilde beklenir. Bu uygulama her gün tekrarlanır. Yaklaşık 3 hafta boyunca uygulanan bu yöntem sonunda siğili ciltten atacaktır.

Siğil için Kullanılan Bitkisel Yağlar

Siğil tedavisi için bir kaç bitkisel yağda kullanılabilir. Bir çok kişi limon yağı ve çay ağacı yağının siğili geçirdiğini net bir şekilde söylemektedir. Bu bitkisel yağlar siğili, içerdiği toksik madde ile tedavi ettiğini belirtir.

Bu yöntemlerin dışında işin www.youtube.com üzerinde gördüğüm, bu işin profesörü olan İbrahim Saraçoğlu’nun siğil tedavisi ve verdiği siğil kürü tarifini de izlemenizi istiyorum.

Siğil Tedavisi için İlaç

Siğili tedavi etmek için yukarıdaki bitkisel ev çözümlerini denediniz ve hiç bir netice alamadıysanız sizlere çok kolay ulaşabileceğiniz EndWarts Siğil İlacı‘nı öneririm.

Hemen hemen her eczanede bulabileceğiniz bu ilaç, 10 siğilden 9’unda etkili sonuçlar vermiş bir ilaçtır. Ayrıca eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Ayrıca çok pahalı olamayan bu siğil ilacı, internet üzerinde bile satın alınabilir. Şuan internet üzerinde 24 TL’den 49,90 TL arasında fiyata satılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ellerimde başlayan ve tüm vücuduma yayılan bu iletten yakarak kurtuldum.. Toplamda tüm vücudumda yüzün üzerinde vardı.. senelerce yukarda belirtilen pek çok şey dahil denemediğim yol kalmadı.. en sonunda bir tanıdığımın tarifi ile çok şükür kurtuldum.. İlk çıkan Ana siğil oluyor.. bu siğilin içine (ilk saplamada steril edin)Toplu iğneyi dayanabildiğiniz derinliğe kadar sokun ve bir mum (veya çakmakla) ayarlayarak açıkta kalan ucu mum ateşinde dayanabildiğiniz kadar tutun.. acı vermeye başladığında çekin ve o acıya biraz dayanarak bekleyin .. bunu iki üç kere tekrar edin.. aynı işlemi 3 gün tekrarlayın.. ilerleyen günlerde kontrol edin sıvı çıkışı başlamışsa yeterlidir.. sonrasında önce ana siğilin sonrasında diğerlerinin küçülüp yok olduğunu Allah’ın izni göreceksiniz.. bana da bi dua edersiniz artık.. geçmiş olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı