Sivilce için En Kolay 10 Çözüm

Sivilce için aslında bir çok çözüm yöntemi var. Ancak ben size sivilce için en kolay 10 çözüm yolundan bahsetmek istiyorum. Bu çözüm yöntemleri mutfağınızda bulunan birkaç malzeme ile düzenli bir şekilde uygulandığında sivilcelerden eser kalmayacak.

Sivilce için En Kolay 10 Çözüm

Sabah kalktığınızda ve aynaya baktığınızda en son görmek isteyeceğiniz şey sanırım sivilcedir. Sivilceden kurtulmak için hem de suratınızda sivilce çıkmaması için aşağıdaki 10 çözüm yöntemini deneyin. Sivilce için en kolay 10 çözüm sizlerle…

Limon ve Yer Fıstığı Yağı Kürü

Limonun cildi beyazlattığını daha önceden duymuşsunuzdur. Peki limonun aynı zamanda sivilcelerden kurtulmak içinde bir çare olduğunu biliyor muydunuz?

Sivilce için Limon

Sivilce için tek yapmanız gereken şey bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı yer fıstığı yağını karıştırıp, sivilce bulunan bölgeye sürmektir. Sivilce için en kolay tariflerden biri olan bu kür, düzenli kullanıldığında cildinizde bir daha sivilce çıkmayacağını garanti veriyor.

Limon ve Gül Suyu Kürü

Gül suyu, akne tedavisinin dışında cilde sürüldüğünde harika kokar. Bunun için limon suyu ve gül suyunu karıştırıp, cildinize sürün. Bu kür 30 dakika boyunca cildinizde kalmalı. Sonrasında su ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

Gül Suyu

Cildinizdeki sivilcenin şiddetine bağlı olmak üzere en az 2 veya 4 hafta boyunca bu kürü uygularsanız sivilcelere elveda diyebilirsiniz.

Sandal Ağacı Yağı, Limon ve Tarçın Tozu

Bu muhteşem üçlü ile sivilce için harika bir kür yapabilirsiniz. Tüm malzemeleri eşit miktarda karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Sivilcelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız 2 ile 4 hafta arasında her gün uygulayın.

Sivilce için Limon Suyu ve Yumurta Akı Kürü

Yumurta akı sivilce tedavisi için büyük bir nimettir. Buna yardımcı olacak en iyi karışım ise limondur. Sivilcelerden kurtulmak için evde mükemmel bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Yumurta Akı

Önce limonu ikiye bölün ve sivilce üzerinde gezdirin. Bu işlem bittikten sonra bir kaseye yumurtanın beyazını ayırın ve el yardımı ile limon suyu üstüne bir katta yumurta akı sürün. Bu kür suratınızda kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sivilce için Tarçın ve Bal Kürü

Tarçın, anti-mikrobiyal özellikleri sayesinde sivilce tedavisi için mükemmel bir şeydir. Bunu iki kata çıkartmak içinde bal ile kür haline getirebiliriz.

Gece yatmadan hemen önce çok ince bir tabaka olmak üzere yüzünüze sürün. Bu şekilde yatın ve sabah kalktığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Hem cildiniz pürüzsüz hem de sivilcelerden eser kalmayacak. Tabi bunun için 15-20 gün boyunca bu kürü uygulamalısınız.

Sivilce için Çemen Tohumu Kürü

Sivilce için evde yapabileceğiniz en iyi ve en kolay kürlerden biriside çemen tohumu kürüdür. Sivilce tedavisi için 7 gece boyunca bu kürü uygulamanız gerekmektedir. Aksi halde bir işe yaramaz.

Aktardan alacağınız çemen tohumlarını ezin ve su ile macun kıvamına getirin. Ardından elde ettiğiniz kürü yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Hafif sertleşmeye başlayınca yüzünüzü yıkayın. Ancak dikkat edin gözünüze gelmesin.

Sivilce için Şifalı Zerdeçal

Anti-inflamatuar, anti-bakteriyel özelliklere sahip zerdeçal, yine her derde deva oluyor. Aşağıda sizlere bahsedeceğim birkaç değişik maske ve bitkisel kür ile sivilce tedavisi yapabilirsiniz.

  • Zerdeçal tozunu, su ile karıştırın ve macun kıvamına getirin. Bu macunu yüzünüze sürün ve 5-10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Aynı işi bal ve su karışımı da yapmaktadır.
  • Hem sivilce için hem de pürüzsüz bir cilt için zerdeçal tozu, sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırıp, macun kıvamına getirelim. Bu karışımı özellikle sivilceler üzerine sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin. Süre sona erdiğinde ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Sivilce için Sarımsak Tüketmek

Sarımsak aslında sivilce için kesin çözümdür. Ancak herkes ağzım kokar bilmem ne diye pek yanaşmaz. Aslında bu kürden sonra bir adet karanfil çiğnemek bütün kokuyu alacaktır.

Bunun için bir diş sarımsağı her gün aç karnınıza yutun ve üstüne bir bardak su için. Ardından birde karanfil çiğneyin. Bir ay boyunca bu işlemi yapın. Bakın göreceksiniz ki yüzünüzde bir tane sivilce kalmayacak.

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Limon suyunu yüzünüze sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkmayın. Aksi halde cilt beyazlayabilir hatta cilt lekesi bırakabilir.
  • Limon suyu ve bal karışımını her sabah aç karnınıza yutarsanız sivilceler için içeriden de savaş açar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı