Sivilce izleri için 5 Bitkisel Tedavi

Sivilce izleri çok yaygın bir problemdir. Cildinde sivilce problemi yaşayan bir çok kişide görülen sivilce izleri bazı bitkisel çözümler ile iyileşiyor. Hemde bu yöntemlerin hepsi evde tedavi edilebiliyor. Nasıl mı? Hemen anlatmaya başlayayım.

Sivilce izleri için 5 Bitkisel Tedavi

Cildinde sivilce çıktıktan sonra özellikle sivilce patlatma sonrasında sivilce iz bırakır. Bu sivilce izine herhangi bir müdahale etmezseniz ömür boyu cildinizde sizle beraber yaşıyor. Bazı insanlarda sivilce izleri nedeniyle suratları delik deşik görünüyor. Mesela aşağıdaki fotoğrafta yüzü sivilce izi dolu birini görüyorsunuz.

Sivilce izleri

Sivilce izleri genel olarak makyaj hileleri ile kapanıyor. Biraz pudra, biraz allık tamam. Ancak bu kesin çözüm değil. Bu nedenle sivilce izleri için kesin çözüm yaratacak birşeyler bulmak gerekiyor.

Sivilce izleri aynı zamanda estetik açıdan sizi iyi göstermez. Yanınızdan geçen porselen gibi bir cilde sahip olan kıza baka kalırsınız. Ancak endişe etmeyin. Çünkü birazdan sizlere anlatacağım sivilce izleri için 5 bitkisel tedavi yöntemi ile cildinizdeki sivilce izlerini yok edeceksiniz.

Sivilce İzleri için Bitkisel Kür

Kuşburnu yağı , cilt dokularını tedavi eden ve C vitamini açısından zengin bir bitkisel yağdır. Zeytinyağı ise cildi onarıcı ve tamir edici özelliğe sahiptir. Sivilce izleri için bu iki bitkisel yağdan faydalanacağız.

Kuşburnu Yağı

Bu bitkisel kür için aktardan temin edeceğiniz kuşburnu yağından 2 çay kaşığını bir fincana koyun. Üstüne eşit miktarda zeytinyağını ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz bitkisel kürü bir parça pamuk ile ince bir tabaka cildinize sürün. En iyi sonucu almak için geceden sürün ve sabaha kadar cildinizde kalsın. Sabah kalkınca cildinizi yıkayabilirsiniz.

Sivilce İzleri için Aloe Vera Jeli

Aloe vera jeli, sivilce izleri için mükemmel bir bitkisel çözümdür. Aktardan temin edebileceğiniz aloe vera jeli, sivilce izleri için kullanılabilecek en iyi tedavi yöntemlerinden birisidir.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera jeli içerisinde bulunan enzimler sayesinde hasarlı ve kırık dokuların iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda hasarlı hücrelerin yani sivilce izlerinin tekrar büyümesine yardımcı olur. Yeni hücreler üretiririr.

Aloe vera yaprağı bulabilirseniz çok daha iyi olur. Ancak bulamazsanız jelini de alabilirsiniz. Eğer yaprağı bulursanız havanda ezin ve üzerine bir miktar süt döküp karışımı cildinize uygulayın. Eğer aloe vera yaprağı bulamazsanız önce süt ile sivilce izlerinin bulunduğu bölgeyi temizeyip aloe vera jelini üstüne uygulayın.

Sivilce İzleri için Limon

Bildiğiniz gibi sivilce izleri cilt üzerinde bulunan bir lekedir ve limon cilt lekelerini doğal yollarla beyazlatmanın en iyi yoludur. Bunun için cildinize her gün limon sürün. Limon sivilce izlerini geçirmenin yanı sıra cildinizi geliştirir ve yüzünüze parlaklık verir.

Limon Suyu

Alternatif olarak bir limonu ikiye bölün ve yarısını temiz bir kaseye sıkın. Ardından bir parça pamuğu limon suyuna batırıp, yüzünüze uygulayın. Eğer limon suyu cildinizi yakarsa içerisine bir miktar bal veya zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bu kürün en fazla 20 dakika cildinizde kalması gerekir. Süre bittikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayabilirsiniz.

Sivilce İzleri için Zerdeçal

Sivilce ve yara izlerini ortadan kaldırmak için en çok kullanılan bitkilerden biriside zerdeçaldır. Zerdeçal, çok eski çağlardan beri güzellik uğruna kullanılan bir bitkidir.

Zerdeçal Tozu

Zerdeçal aynı zamanda antiseptik bir bitkidir. Cilt üzerinde hasar görmüş cildi onarır ve temizleyici görevi görür. Bununla birlikte cilt dokusu hücreleri daha genç görünür.

Sivilce izleri için zerdeçalı bir miktar gül suyu ile karıştırıp, çamur kıvamına getirin. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize inci bir tabaka sürün ve 30 dakika bekleyin.

Sivilce izleri için Nane

Nane bildiğiniz gibi vücudu ferahlatan ve cildi dinç tutan mükemmel bir bitkidir. İçerisinde yer alan enzimler sayesinde cildi onarır. Tahrip olmuş cilt hücrelerini yeniler ve büyümeye teşvik eder.

Nane

Bunun için yıkanmış nane yapraklarını ezin ve hamur kıvamına getirin. Elde ettiğiniz hamur maskeyi cildinize sürün ve ardından 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz. Sivilce izlerini tedavi etmek için her gün bu karışımı uygulayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı