Sivilce Kürü ve Cilt Maskesi

Sivilce kürü denince ilk akla gelen isim İbrahim Saraçoğlu’dur. İzlediğim bir programında karşılaştığım sivilce kürü maskesini denemek ve kendi cildimde uygulamak istedim. Uyguladığım günden beri cildimde sivilcelerin ve lekelerin azaldığını gördüm. Bu nedenle sizlerle bu sivilce kürü tarifini paylaşmak istiyorum. Umarım işinize yarar.

Sivilce Kürü ve Cilt Maskesi

Sizlere bahsedeceğim sivilce kürü, sivilce oluşumu engellerken aynı zamanda sivilce lekelerini de yok ediyor. İbrahim Saraçoğlu’nun en etkili kürlerinden olan ve içerisinde maden suyu, elma sirkesi bulunan karışımı sizlere tarif edeceğim. Bunun dışında etkili bir kür tarifi daha vereceğim.

İbrahim Saraçoğlu’nun Sivilce Kürü Tarifi

Öncelikle bu sivilce kürü için İbrahim Saraçoğlu’na çok teşekkür etmek lazım. İnanın bu kürü uyguladığım günden beri cildimde ne sivilce ne de sivilce izi ile karşılaştım.

Sivilce Kürü

Yaklaşık olarak 1 ay kullandım ve bir aydan sonra bu kür sanki cildime mucize gibi geldi. Lafı çok uzatmadan size bu sivilce kürü tarifinin malzemelerini yazayım.

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı maden suyu
  • 1 çay bardağı elma sirkesi (organik)

Nasıl Yapılır?

Bu kür içerisinde kullanacağımız elma sirkesi mutlaka doğal (organik) olmalıdır. Bakkaldan aldığınız sirke içerisinde asetik asit olur ve bu işimize yaramaz.

Doğal elma sirkesini bir kase içerisine boşaltın ve içerisine maden suyunu da ekleyip karıştırın. Bu karışımın içerisine bir parça pamuk batırıp, sivilce üzerine sabah ve akşam uygulayın. Sürdükten sonra 30 dakika bekleyin ve cildinizi durulayın. Bir ay boyunca bu şekilde sivilcelerin üzerini silerseniz sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Size birde www.youtube.com üzerinde gördüğüm bir videoyu izlemek istiyorum. Bu videoyu izleyerek bir kür yapımını daha öğrenmiş olacaksınız.

Sivilce ve Lekeleri için Lavanta Kürü

Bu kürde sivilce ve sivilce lekeleri için en etkili kür tarifleri içerisinde bulunuyor. Hemen size malzemelerini vereyim.

Malzemeler:

  • 1 tutam lavanta
  • 2 su bardağı su

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Lavanta kürünün yapılışı aslında çok basittir. Ancak basitliğine bakmayın. Gerçekten çok etkili bir sivilce kürü olarak bilinir.

Lavanta kürü, cildinizde cilt lekesi ve sivilceleri yok eder. Aynı zamanda cilt renginizi açar ve cildinizin daha sağlıklı gözükmesini sağlar. Lavanta kürünün yapışını maddeler halinde yazayım.

  1. Tencerenin içerisine suyu boşaltın ve lavantaları içerisine atıp kısık ateşte ısıtın.
  2. Unutmayın lavanta suyu kesinlikle kaynamayacak. Kısık ateşte sadece lavantaları ısıtacağız.
  3. Bu şekilde ısındıktan sonra 10 dakika demleyin ve sonrasında lavanta suyunu süzün.

Kür ılık olduktan sonra lavanta kürü içilebilir. Her akşam yemeklerden önce bir çay bardağı içerek tüketin. Düzenli olarak bu kürü tüketirseniz sivilce ve sivilce izlerinden eser kalmayacak.

Not: Lavanta kürü her zaman taze yapılmalıdır. Bu nedenle malzemeleri biraz daha bol alabilirsiniz. Sivilce ve sivilce lekeleri istediğiniz kıvama geldiğinde artık bu kürü bırakabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Kuru Maya ile Yapılan Sivilce Kürü

Bu kür kuru maya ile yapılmaktadır. Her ne kadar az malzemeler ile yapılsa da sivilceler üzerinde son derece etkilidir. İlk önce bir kase içerisine yarım bardak su koyun ve üzerine kuru maya ekleyin. Karışım krem kıvamına gelene kadar devam edin.

Krem kıvamına gelen bu kürü artık cilde sürülebilir. Sivilceler üzerine bu kürü sürün ve 10 dakika cildinizde kalmasını sağlayın. Hemen ardından cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 2 defa bu maskeyi uygularsanız sivilce ve sivilce izleri yok olacaktır.

Bildiğim sivilce kürü tariflerini sizlerle paylaştım. Eğer sizinde bildiğiniz sivilce kürü tarifleri varsa lütfen bizlerle paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı