Sivilce Lekelerine Ne iyi Gelir?

Sivilce lekelerine ne iyi gelir? Sivilce lekeleri nasıl tedavi edilir? Yüzde çıkan sivilcelere ne iyi gelir? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Sivilce Lekelerine Ne iyi Gelir?

Ciltte oluşan bazı sivilce lekeleri zamanla veya uygulanan kremlerle, bitkisel tedavi yöntemleri ile geçer. Bazı sivilce lekeleri ise kalıcı gibi yıllar boyunca cilt üzerinde kalır. Hatta bazı tedavi işlemlerine bile cevap vermez.

Sivilce lekelerinin bir çoğu tedavi yöntemleri ile yok edilebilir. Bu yazımızda da bu tedavi yöntemlerinden bahsetmek, sivilce lekeleri için ilaç ve doğal sivilce lekesi maskeleri paylaşacağım. Ancak ilk olarak www.youtube.com da rastladığım bir videoyu izlemenizi istiyorum. Sonrasında yazıma devam edeceğim.

Sivilce lekeleri için kesin çözüm aslında iyi bir cilt bakım uzmanıdır. Doktorlar tarafından uygulanan lazer ve reçetede verilen kremler gerçekten de sivilce lekelerini yok ediyor.

Sivilce lekeleri için profesyonel desteğin yanı sıra evde sivilce lekeleri için uygulanan bir çok yöntemde mevcut. Sivilce lekelerini yok etmek için birbirinden farklı bitkisel ve doğal karışımlar hazırlayabilirsiniz. Eğer sizinde cildinizde sivilce lekeleri mevcutsa aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Salatalık Maskesi

Sivilce lekelerine ve sivilcelerden dolayı kızaran cildi yatıştırmak için salatalık maskesi kullanabilirsiniz. Salatalık maskesinde salatalığı dilimleyerek veya rendeleyerek cildinize kullanabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Salatalık Maskesi

Salatalığı dilediğiniz şekilde hazırladıktan sonra sivilce lekelerinin üstüne sürün. Salatalıkların soğuk olması kızarıklıkları da alacaktır. Salatalık maskesini cildinizde 20-25 dakika beklettikten sonra yine soğuk su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Bu maskenin hiç bir zararı yoktur. Her gün uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Limon Maskesi

C vitamini deposu olan limon, cildin beslenmesi ve sivilce lekelerini yok etmesi ile bilinir. Sivilce lekeleri için limon suyunu hijyenik bir bezle veya pamukla cildinize sürebilirsiniz.

Bu uygulamayı her gün yaptığınızda kısa süre sonra cildinizdeki sivilce lekelerinde azalmayı sizde fark edeceksiniz. Ancak cilde limon uyguladıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmanız gerekiyor. Aksi halde cildinizi kurutabilirsiniz.

Cilt Lekeleri için Çilek Maskesi

Cilt bakımının en doğal meyvelerinden birisi de çilektir. Sivilce izlerini gidermek için her gün düzenli bir şekilde çilek maskesi uygulayabilirsiniz. Çileğin cilt ağartıcı özelliği ile sivilce lekelerini kısa sürede yok edecektir.

Çilek maskesini hazırlamak için bir kaç adet çileğin çöplerini temizleyin ve bir çatal yardımı ile püre kıvamına getirin. Çilek püresini cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Sirke Maskesi

Sirke düzenli kullanıldığında cilt lekelerini gidermede ciddi rol oynamaktadır. Ancak kullanacağınız sirkenin organik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cilt lekeleri için sirke maskesi yaptığınızda su ile karıştırarak kullanmanız gerekmektedir. Sirke ile suyun eşit oranda olması gerekir. Su ile incelttiğiniz sirkeyi hijyenik bir bez veya pamuğa döküp, lekelerin üzerine sürün. Sirke, cildinizde kuruduktan sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Portakal

Limon gibi portakalda C vitamini deposudur ve cilt lekeleri üzerinde ciddi etkiler bırakır. Sivilce lekelerine karşı portakalın suyundan yararlanılır. Hatta portakal suyu ile yoğurdu karıştırdığınızda daha kuvvetli bir karışım yapabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri

Portakal maskesini hazırlamak için çeyrek çay bardağı taze sıkılmış portakal suyu ve eşit miktarda yoğurdu karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. Cildinize sürdükten 15 dakika sonra cildinizi güzelce temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 defa cildinize uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Yoğurt Maskesi

Cilt lekelerine iyi gelen doğal gıdalardan biriside yoğurttur. Hatta yukarıdaki portakal maskesini okuduysanız o maske tarifinde bile yoğurt kullandık. Sivilce lekelerinin bıraktığı kırmızılığı almak için yüzünüze sadece yoğurt bile sürebilirsiniz. Yoğurdu sürüp, 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır.

Sivilce lekelerine yoğurtla beraber daha kuvvetli bir maske isterseniz size bir tarif daha vereyim.

Malzemeler:

  • 2-3 kaşık yoğurt
  • 4-5 damla limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı toz yulaf ezmesi

Hazırlanışı : Yukarıdaki malzemeleri bir kaseye koyun ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilce lekelerine uygulayın ve yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra temizleyin. Bu maskeyi düzenli olarak uygularsanız kısa sürede sivilce lekelerinden kurtulacak ve pürüzsüz, kadife gibi bir cilde kavuşacaksınız.

Sivilce Lekelerine Ne iyi Gelir

Sivilce lekeleri için verdiğimiz tüm maskeler aynı zamanda sivilce oluşumunu da engelleyen maskelerdir. Bunun dışında sizlere verebileceğim bir tavsiye de cildinizde çıkan büyük sivilceler ile çok fazla oynamamanız. Çünkü sivilce izlerini yapan büyük sivilcelerdir. Sivilce sıkmak ise cilt lekelerini oluşturan en büyük hatadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı