Sivilce Oluşumuna Karşı Püf Noktalar

Günümüz de cilt bakımı ve sivilce problemleri ile uğraşmakta olan binlerce gencimiz bulunmaktadır. Sivilcelerin geçmesi için ne yapmalıyız? Gencimiz diyorum çünkü özellikle ergenlik çağında olan gençler sivilce sorunları ile oldukça sık bir şekilde uğraşmaktadırlar. Sivilce sorunlarından tamamen kurtulmak istiyorsanız oldukça sabırlı bir yola girmelisiniz. Öncelikle cilt tipinizin belirlenmesi gereklidir. Eğer cildiniz yağlı ise ona göre çözümler üretmeli kuru ise kuru ciltlere göre çözümler üretmeliyiz. Sivilce oluşumu nasıl engellenir? Sizlere makalemizde bu sorununda cevabını vermeye özen göstereceğiz.

 

 

Sivilcelerin Oluşumunu Engellemek İçin Ne Yapmalıyız?

 

Sivilce oluşumunu engellemek için cildinize sürekli olarak bakım yapmalısınız. Sadece cildinize değil vücudunuza da içeriden bakımlar yapmalısınız. Yağlı yiyeceklerden kaçının. Aşırı çikolata ve aşırı yağlı yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin. Bolca su içmeli ve bolca vücudumuzu çeşitli toksinlerden arındırmalıyız. Karaciğerinizi yağlandıran yiyeceklerden de kaçınmalısınız ki bu da oldukça önem teşkil etmektedir. Sivilceleri yok etmek için yapmanız gerekenlerden bir diğeri ise cildimize her daim dışarıdan bakımlar yapmalı ve yağlı ise kuru ve nemlenmiş bir şekilde tutmalısınız.

 

Sivilceleri Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

 

Öncelikle sivilcelerin temizlenmesi ve yeni sivilcelerin oluşmaması için cildinize doğal bakımlar da yapmalısınız. Örneğin bir tabağa bir adet yumurta, bir tatlı kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı bal koyarak karıştırın. Bu işlemi cildinize sabah akşam uyguladığınız takdir de yeni sivilcelerin oluşumunun önüne geçmiş olacak ve çeşitli sivilceler ile boğuşmaktan kurtulacaksınız. Sivilceler nasıl temizlenir? Ayrıca sivilceleri temizlemek için cildinizde aşırı derece de sivilce var ise ilaç tedavilerine de başvurmanızda fayda var. Çünkü cildinize hem ilaç hem de doğal yöntemler ile tedaviler uygularsanız aşırı sivilcelerden tamamen kurtulur ve kaliteli bir yaşam ile hayatınıza devam edersiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close