Sivilcenin Oluşumundaki Faktörler Nelerdir?

Sivilcenin Oluşumundaki Faktörler Nelerdir?

 

Öncelikle, cilt bakımı için, cildinizde oluşan bu hastalıkla mücadele etmeden önce bu hastalığın nasıl oluştuğunu bilmeli ve buna göre tedavileri denemelisiniz. Sivilce nasıl oluşur? Sivilcenin oluşumundaki en önemli etkenlerden ilki aşırı yağlı ciltler ve bu ciltlerin aşırı yağlanmasına sebep olan faktörlerdir. Bu gibi faktörleri en aza indirmelisiniz. Yüzünüzü günde en az üç kere sabunla yıkamalısınız. Bu tavsiyemiz aşırı yağlı ciltler içindir. Kuru cilde sahip olanlar ise cildiniz günde en fazla bir kez cildine uygun olan sabunla yıkamalıdır. Sivilce neden oluşur? Gün içerisinde yemiş olduğunuz vücuda faydalı olmayan ve yağlanmasını sağlayan besinler sivilce oluşumunda en çok etki eden faktörlerdir. Başkaları ile aynı makineden tıraş olmak, çeşitli alerjik besinleri aşırı tüketmek ve daha sayamayacağımız birçok neden sivilce oluşumunu sağlayabilmektedir.

 

 

Sivilcelere Kesin Çözümler!

 

Günümüz de en çok uğraşılmakta olan sivilce sorunlarına her yerden çeşitli çözümler gelmektedir. Fakat bu çözümleri cildinize uygularken iki kere düşünmelisiniz. Bunun nedeni her çözüm cildinize uygun olmayabilir ve her cilt tipine göre farklı çözümler gerekebilmektedir. Sivilcelerin geçmesi için ne yapmalıyız diyorsanız eğer ilk önce sivilcelerinizin yoğunluğunu hesaplamalı ve bu yoğunluklara göre tedaviler uygulamalısınız. Şimdi sizlere yeni çıkmakta olan sivilceler için bir formül sunuyoruz.

  • 1 tatlı kaşığı yumurta.
  • 1 çay kaşığı limon.
  • 1 çay kaşığı saf elma sirkesi.

Yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri bir kase tabağına koyun ve karıştırın ardından sabah akşam olmak üzere cildinize sürün. Fark edeceksiniz ki zamanla cildinizdeki sivilceler ortadan kalkıyor ve pürüzsüz bir cilde sahip oluyorsunuz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close