Travazol Krem Nedir? Ne için Kullanılır?

Travazol krem hemen hemen her evin ecza dolabında yer alması gereken ve deri üzerinde gerçekleşen neredeyse tüm problemleri çözebilecek kıvama sahip bir ilaçtır. Bilinçli bayanların mutlaka evlerinde bulundurdukları bu harika kremin ne olduğunu, ne için kullanıldığını, kullanıcı yorumlarını ve ne işe yaradığını sizlere anlatmaya çalışacağım.

Travazol Krem Nedir? Ne için Kullanılır?

Travazol krem, deri üzerinde mantar, kaşıntı, yanık, ağır iltihaplanma, egzama gibi hemen hemen her deri problemine karşı tedavi için kullanılan bir kremdir. Deri üzeri mikroplara karşı çok etkili olan travazol krem, alerji, yanma, kaşıntı, sızı ve deri iltihabı gibi bir çok şikayeti giderir.

Travazol Krem

Bildiğiniz gibi cildimiz bizim en hassas giysimiz. Cildimizde bir çok deri problemi olabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan deri mantarı en çok rastlanan sağlık problemlerinden birisidir. Yazın denizde, havuzda keyif yaparken bir çok mikrobu ve mantarı kendimize bulaştırabiliriz. Mantar için eczanelerde bir çok krem var. Ancak Travazol bir başka diyebilirim. Travazol kremi hekim tavsiyesi ile reçeteli olarak satın alabilirsiniz.

Travazol krem ne için kullanılır? Kremi genel olarak cilt mantarı için doktorlar reçeteyle yazar. Ancak sadece cilt mantarı değil, egzama, egzama kaşıntısı gibi problemlerde kullanılmaktadır. Travazol krem pişik probleminde de çok işe yarayan bir ilaçtır. Bunun dışında mantar enfeksiyonunun başladığı ayak parmak aralarına da kullanılır. Özellikle ıslaklığı çok olan yerler ve havasız kalan yerlerde kullanılır.

Genel anlamda deri mantarı için üretilen bu krem deri rahatsızlıklarının bir çoğunda kullanılır. Sabah ve akşam kullanılması önerilir.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Eğer kremi doktor verdiyse doktorun belirttiği dozajlarda kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak doktor tavsiyesi yoksa günde 2 defa kullanılmalıdır. Örneğin egzamalı bölgeye travazol krem uygulandıktan sonra egzama iyileşirse kullanım 2 hafta daha devam ettirmeli ve böyle sonlandırılmalıdır. Travazol kremi problemli bölgeye ve deri üzerine sürülerek uygulanır.

Travazol Kremin Yan Etkileri

Her ilacın yan etkisi olduğu gibi Travazol kremin de yan etkileri var. Örneğin krem içerisine bulunan maddelere karşı alerjiniz varsa deri üzerinde ufak tefek yan etkiler bırakabilir. Eğer bu yan etkilerin oluştuğunu görürseniz mutlaka doktoruna başvurun.

  • Sürülen bölgede kızarıklık
  • Alerji
  • Deride sivilcelenme
  • Derinin incelmesi ve hassasiyetinin artması
  • Kıl kökü iltihabı (çok nadir)
  • Deride döküntü
  • Deride tahriş ve kuruluk

Hamilelik ve Emziren Annelerin Travazol Krem Kullanımı

Eğer hamile veya emziren bir anneyseniz kullanmadan önce doktorunuza durumu söyleyin. Özellikle emziren bir anneyseniz ve göğüs uçlarındaki yaralar için kullanıyorsanız , doktora sormadan kesinlikle kullanmayın. Emziren anneler ve hamileler için uzun süreli kullanımı yasaktır.

www.Youtube.com üzerinde gördüğüm ve izlemenizi istediğim bir video var. Travazol kremin faydalarından bahseden bu videoyu mutlaka izlemelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı