Tüy Azaltıcı Maske (Şems Arslan)

Tüy azaltıcı maske ile cildimizdeki tüyleri azaltmak mümkün. Vücudumuzun bazı noktalarında ağda ve epilasyon sonrası tüyler hızlı bir şekilde tekrar çıkar. Eğer sizde vücudunuzdaki tüylerin daha az ve seyrek çıkmasını istiyorsanız ve devamlı ağda yapmak zorunda kalıyorsanız sizlere Şems Arslan’ın “Hayatta Her şey Var” programında anlattığı tüy azaltıcı maske tarifini paylaşmak istiyorum.

Tüy Azaltıcı Maske (Şems Arslan)

Şems Arlsan’ı tanımayan yoktur. Bitkisel ve doğal maske tarifleri ile bir çok kadını korkulu rüyasından uyandıran bitki uzmanı Şems hanım tüyleri azaltacak bir formül ile ekran başına geçti.

Vücudumuzdaki bazı bölgelerde sürekli ve hızlı şekilde tüyler çıkar. Bunun üstüne ağda yaparız ve bu tüyler sanki hiç ağda yapılmamış gibi bir kaç gün sonra tekrar çıkmaya başlar. Eğer sizde böyle bir problem yaşıyorsanız mutlaka tüy azaltıcı maske uygulamalı ve tüylerinizi azaltmalısınız.

Tüy Azaltıcı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 1 çay bardağı karbonat
 • 1 çay bardağı Türk kahvesi
 • 1 adet cam kase
 • Tahta kaşık

Nasıl Yapılır?

 • Cam bir kase içerisine karbonatı boşaltıyoruz.
 • Üstüne 1 çay bardağı Türk kahvesini de ekleyip güzelce tahta bir kaşık ile karıştırıyoruz.
 • Elde ettiğimiz karışımı buzdolabına koyuyoruz ve soğutuyoruz.

Nasıl Uygulanır?

 • Banyo öncesinde tüylerin azalmasını istediğiniz bölgeye sürüyorsunuz.
 • Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta ise tüy azaltıcı maskeyi mutlaka ama mutlaka tüylerin çıktığı yöne doğru sürüyoruz.
 • Güzel bir şekilde elimizle bölgeye masaj yaptıktan sonra çok bekletmiyoruz.
 • Bir dakika sonra cildimize sürdüğümüz maskeyi ılık su ile yıkıyoruz.

Maske Öncesi ve Sonrası

Tüy Azaltıcı Maske

Tüy azaltıcı maske cildin her yerine uygulanabilir. Dilerseniz dudak üstü tüylerine dilerseniz de kaşlarınızın arasına. Tüylerin nerede azalmasını isterseniz bu mucize karışımı oraya kullanabilirsiniz.

Tüyleri azaltan bu maske düzenli olarak uygulandığında cildinizde ve sık uzayan tüyleri gittikçe daha da azaltacak ve kalın görünümlü yani kıl diye tabir ettiğimiz şeyleri tüy haline çevirecek. Zamanla bunlarda kaybolacak. Özellikle yanaklarında “şeftali tüyü” diye ibare edilen tüylerin giderilmesi için çok rahatlıkla kullanılabilir.

Sizlere Şems Arslan’dan tüy azaltıcı maske tarifini birde videolu olarak izletmek istiyorum. Tüy azaltıcı maske tarifi 4:35 dakikasında başlıyor. Ancak tüm videoyu izlemenizde yinede yarar var.

Böylesine güzel bir yöntemi deneyerek tecrübe etmiş veya daha önce deneyen varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere tecrübelerini paylaşabilir. Bu ve bunun gibi tarifleri epilasyon sayfamızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı