Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusunun cevabını bulabileceğiniz ve tüy dökücü krem seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağımız bu yazımızda sizlere bazı pratik bilgiler ve dikkat etmeniz gereken hususları anlatacağım.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Eğer vücudunuzdaki tüyleri almak için jilet veya ağda kullanmak istemiyorsanız epilasyon yöntemleri arasında diğer alternatif şeylerden biriside tüy dökücü kremdir. Eğer ağda canınızı yakıyor ve jiletle kıl alma tüyleri daha kalın çıkarıyorsa tüy dökücü ile tüylerinizi sadece 10 dakikada temizleyebilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Tüy dökücü krem diğer epilasyon yöntemlerine göre daha ucuz ve acısızdır. Aynı zamanda tüyleri almak için en hızlı çözümlerden birisidir. Cilde sürülür ve tüy dökücü krem üzerinde belirtilen süre kadar beklendikten sonra tüyler bir aparat ile temizlenir. Ancak cildinize sürdükten sonra çok fazla beklememeniz gerekmektedir. Aksi halde cildi tahriş edebilir.

Tüy Dökücü Krem Seçimi

Tüyleri temizlemek için formüle edilmiş bu ürün, bir çok marka ve fiyatlarda tercih edilebilir. Tabi her tüy dökücü krem aynı performansı da sağlamayabilir. Ancak sizlere aşağıda vereceğimiz tüy dökücü krem markaları en çok kullanılan markalar arasındadır.

  • Veet Tüy Dökücü Krem 25 ml. Fiyatı 3,64 TL
  • Veet Tüy dökücü Sprey Krem Hassas Ciltler için 150 ml. Fiyatı 22,65TL
  • Sesu Erkekler için Tüy Dökücü Krem 100 ml. Fiyatı 24,90 TL
  • Depitak Tüy Dökücü Krem 25 ml. Fiyatı 3,65 TL
  • Lapiden Tüy Dökücü Krem 25 ml. Fiyatı 4,20 TL

Yukarıda yazdığım tüy dökücü kremlerin hepsi en çok kullanılan kremler arasındadır. Ancak bazı kremler bazı ciltlerde tahriş yapabiliyor. Bunu da anlamanız için denemeniz gerekiyor. Bunun dışında bazı tüy dökücü kremlerin çok ağır kokusu var. Bu kokuda sizi rahatsız ediyorsa diğer ürünlerden birisini deneyebilirsiniz.

Ayrıca tüy dökücü kremlerin dışında sprey, losyon, jel gibi kıvamlarda da kremler bulunuyor. Bu tamamen sizin tercihiniz olmakla beraber en çok işinize yarayanı tercih etmelisiniz.

Not: Tüy dökücü kremi kullanmadan önce mutlaka vücudunuzun herhangi bir yerinde test edin. Yukarıda da belirttiğim gibi her tüy dökücü krem her cilde uygun olmayabiliyor. Cildinizde tahriş olmazsa tüm vucudunuza uygulayabilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? (Uygulama)

Tüy dökücü kremi kutusundan çıkartın. İçerisinde bir spatula ve krem olması gerekiyor. Ayrıca bir de kullanım talimatlarını yazan kağıt bulunur. Tüy dökücü kremin kapağını açın ve tüylerin üzerine kalın bir tabaka sürün.

  • Sürerken eldiven kullanabilirsiniz. Ancak kullanmazsanız işlem sonunda ellerinizi iyice yıkamalısınız.
  • Kutu üzerinde veya kullanım talimatında bir süre yazar. Bu süre kadar beklemeniz gerekiyor. Eğer cildinizde bir yanma veya rahatsızlık hissederseniz bol miktarda soğuk su ile bölgeyi temizleyin.
  • Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra spatula ile uyguladığınız bölgeyi aşağıdan yukarıya veya tam tersi yönüne doğru nazikçe kazıyın.
  • Tüyleri tamamen temizledikten sonra bölgeyi güzelce yıkayın.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? (Sorular)

Soru : Tüy dökücü kremi göğüs kılları için de kullanabilir miyim?

Cevap: Evet kullanabilirsiniz. Ancak tüy dökücü kremin o bölgeyi tahriş edip etmediğinden emin olmanız gereklidir.

Soru : Dövme üzerinde çıkan tüylere tüy dökücü krem kullanılır mı?

Cevap: Evet dövme olan bölge üzerinde olan tüylere tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Tek olumsuz noktası, o bölgeyi tahriş edip etmemesidir. Sadece buna dikkat etmelisiniz.

Soru: Tüy dökücü krem vajina bölgesine uygulanır mı?

Cevap : Vajina bölgesi hassas bir bölge olduğundan dolayı krem sürüldüğünde kaşıntı veya reaksiyona neden olabilir.

Soru : Tüy dökücü krem nereden alınır?

Cevap : Tüy dökücü kremi eczanelerden ve marketlerden temin edebilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta son kullanma tarihinin geçmemiş olmasıdır.

Soru: Tüy dökücü krem hangi bölgelere kullanılabilir?

Cevap: Bikini çizgisi, kollar, koltuk altı, bacaklar, göğüs, mide gibi bir çok alana uygulanabilir. Ancak yüz ve özel alanlara uygularken tahriş etmemesi için küçük bir miktar denendikten sonra kullanılmalıdır.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Bu sorunun tamamen yanıtı sizlere verdik. Artık nasıl kullanıldığını bizden iyi biliyor olmalısınız. Bu ve buna benzer konularımıza epilasyon sayfamızdan göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı