Vakumlu Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Vakumlu Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Vakumlu cilt temizliği bir çok cilt bakım yaptıran bayanlar tarafından oldukça popüler olarak yaptırılmaktadır. Eğer sizde bir ara böylesine özel bir cilt bakımı yaptırmak isterseniz, bu yazımızı okuduktan sonra çok daha bilgi sahibi olacak ve vakumlu cilt temizliği hakkında detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz.

 Vakumlu Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Peeling, kremler ve çok daha fazlasını kullandığınız halde cildiniz istediğiniz gibi olmadı mı? Sivilceler, akneler ve siyah noktalardan bir türlü kutulamıyor musunuz? İşte bu yöntem tam sizlere göre. Gelişen teknolojinin kozmetik alana da dâhil olması ile kişisel ihtiyaçların geliştirilmesi sonucu doğal yöntemler veya çeşitli ilaçların fayda olmadığı sorununa oldukça basit uygulamalar ile sonuç alabilirsiniz.

Vakumlu cilt temizliği ile yüzünüzde ki tüm sivilceleri sıkmak yerine, aknelerin gözeneklerinizi tıkaması ve bunlara benzer tüm sorunlarınız için harika bir uygulamadır. Cilt temizliğini düzenli ve doğru şekilde uygulatırsanız eğer mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Vakumlu Cilt Temizliği İle Kalıcı Çözümler

Adından da anlaşılacağı üzere vakum etkisi ile uygulanan bu yöntem sizi yıllardır kurtulamadığınız sorunlardan kısa sürelerde arındırmakta. Vakumlu cilt temizliği nedir? Merak edenleri hemen bilgilendirelim. Ölü dokuları temizlerken, cildin yenilenmesini sağlar. Cilde kazandırdıkları ise muhteşem sonuçlardır. Cilt tipine göre seçilmekte olan mavi ve kırmızı led ışıklar ile uygulanan bu yöntem, özel serumlarla desteklenmekte ve cildi nemlendirmektedir.

Çok hassas ciltlerden, koyu veya açık renk cilt tiplerine kadar birçok cilt türüne göre çeşitliliği olmakta ve her cilt tipine özel ve ayrı uygulama yöntemi kullanılmaktadır. HD yöntemi (yüksek çözünürlük) kullanılan bu uygulama, 20 ile 30 dakika sürmektedir. Normal bir cilt bakım süresi 2 saat sürse dahi bu uygulamanın verdiği etkiyi veremez.

Vakumlu Cilt Temizliği Aşama ve Süreçleri

  • Cilt derinlemesine temizlenmek üzere vakumlanır.
  • Hydrapeeling, yani vakum ve sıvı kullanılarak uygulanan peeling yöntemidir. Bu uygulama ile akne, sivilce ve gözenekler tahriş olmaması adına elmas başlıklar kullanılır ve cildin tabakası temizlenir.
  • Serum uygulaması ile cildin kırışıklık, sivilce veya lekelerine direkt olarak uygulanır. Cilt tipi ve tedavisi bu doğrultuda kişiye özel hazırlanır. Örneğin yağlı cilt veya kuru cilt için yağ dengeleyici serumlar hazırlanır ve uygulanır.
  • Spiral ile nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar ve hyaluronik asit uygulaması gerçekleştirilir.
  • Kırmızı led ışık tedavisinde, ince ve az belirgin kırışıklıklar sıkılaştırılır, mavi led ışık uygulamasında ise sivilce ve akneler yok edilir, bakteriler öldürülür.

Vakumlu cilt temizliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabı da bu uygulamalardır. Doğru cilt tipi seçilir ve en etkili yöntem kişiye özel olarak uygulanır. Cildiniz de oluşan güneş lekeleri, akne ve sivilceler, kuru ciltlere nem kazandırmak, cildinizde renk uyuşmazlığı ve ince kırışıklarınız var ise bu uygulamayı mutlaka yaptırmalısınız.

 

Yan Etkisiz Teknolojik Yöntem

Yüksek emiş gücü sayesinde cildiniz rahatlayarak, istediği dengeyi bulabilir ve serum özelliği ile yenilenebilir. Cilt tipleri, hassasiyetleri, durumları göz önünde bulundurularak seanslar halinde de uygulanabilen bir yöntemdir. Makul fiyatlara bu uygulamadan yararlanabilirken, cildinize yeni bir ışıltı katabilirsiniz.

Vakumlu Cilt Temizliği Nedir

Vakumlu cilt temizliği yan etkisi var mı? Diye düşünenler için şunları söyleyebiliriz. Tamamen yan etkisizdir. Ayrıca acısız ve ağrısız oluşu ile de yoğun ilgi görmekte. Belirli periyotlar da uygulatacağınız bu yöntem ile oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha aydınlık ve parlak ciltler oluşurken, teknolojinin getirdiği bu konforu yaşayabilirsiniz.

Elle temizleme gibi bir uygulama olmadığı için herhangi bir tahriş söz konusu değildir. Cilt türü testine göre size özel kur hazırlanır ve uygulanır. Kısa sürelerde kesin sonuçlar verir ve cildinizi tazeler. Ayrıca uygulama sonrası makyaj yapılabilir olması nedeni ile gününüzün geri kalanına devam etmeniz sağlanır. Önerilen seans türleri ise şu şekildedir,

2 haftada bir şeklinde ve 4 ile 6 seans uygulama yeterli görülmektedir. Doğru uygulama ve etkili çözüm için ise ayda bir mutlaka seans uygulanmalı bu sayede cildi koruma altına almaktadır.

Bu konunun dışında cilt bakımı sayfamızda çok daha yararlı bilgiler bulabileceğinizi biliyor muydunuz? O zaman sizi cilt bakım sayfamıza mutlaka bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?