Vücuttaki Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Cildin istenmeyen tüylerinden arındırılması ve daha hoş bir görüntü sağlanması aşamasında ağda, özellikle kadınların uyguladığı bir yöntemdir. Bu yöntem kalıcı olmamakla beraber, kıl köklerini almadığından ötürü belli aralıklarla tekrardan gerçekleştirilecek olan bir işlemdir. Ancak bu işlem sonrasında da vücudun farklı farklı noktalarında ağda lekeleri kalabilir ve yapış yapış bir hissiyatı da meydana getirebilir. Bunun önüne geçmek ve ağda kalıntılarını yok etmek için değişik metotlar uygulamaya konulabilmektedir.

Doğal Yağlar ile Ağda Lekesi Çıkarma

Doğal yağların cildi temizlediği ve kaygan olmasını sağladığı bilinmektedir. Bundan ötürü de ağda lekelerinin daha kolay bir şekilde çıkmasında da etkili unsurlar olduğu da söylenebilmektedir. Bunlar arasında;

  • Bebek yağı
  • Masaj yağı
  • Zeytinyağı
  • Kanola yağı
  • Eritilmiş Hindistan cevizi yağı
  • Yağ bazlı tüm losyonlar yer alabilmektedir.

Doğal yağlarla ağda izlerini çıkarmak adına var olan girişimler esnasında pamuğa yağı az bir miktarda damlatarak işleme başlamak yeterli olacaktır. Daha sonraki zaman zarfında da ağda izlerinin bulunduğu noktaların hafifçe bastırılarak silinmesi sonrasında da kesin sonuç alabilmek mümkün olmaktadır. Bu işlemlerin birden fazla kez tekrarlanması sonrasında da en zor ağda lekelerinin bile tamamen çıktığını görebilmek mümkün olacaktır. Temizleme işleminin son bulmasından sonraki süre zarfında da yağ uygulanan bölgenin suyla yıkanması gerektiği de önerilmektedir.

Ağda Öncesi Nemlendirici Krem Sürmek

Ağda yapılacak olan süre zarfında, süreçten önce nemlendirici kremlere yönelmenin artısı her zaman olacaktır. Kuru ciltlere sahip olan kişilerin daha etkili çözümler alabilmeleri de böylelikle mümkün olabilecektir. Nemlendirici krem ya da losyonun sürüldüğü bölgelere yapılacak olan ağda işlemlerinin daha mükemmel sonuçlanabileceği ve ağda izlerinin de meydana gelmeyeceği görülebilecektir.

Aseton ile Ağda Lekesi Çıkarma

Asetonun içerisinde yer alan gliserin ve benzol benzeri maddeler sayesinde birçok farklı maddenin kolaylıkla ayrıştırılmasında kullanıldığı da söylenebilmektedir. Ağda izlerinin bulunduğu noktalara pamuğa dökülmüş aseton ile müdahale etmek etkili sonuçlar verebilmektedir. Eğer ki hassas cilde sahip olan kişilerin bu şekilde hareket etmeleri halinde ise işlem sonrasında kızarıklara göz yummaları gerekmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close