Yağlı Ciltler Hakkında Bilinen Yanlışlar!

Yağlı Ciltlere Doğal Çözümler!

 

Aşırı derece de yağlı olan cildiniz için mutlaka doğal olan bitkisel çözümlere başvurmalısınız. Yağlı ciltlere doğal çözüm olarak çeşitli bitkisel sabunlara, bitkisel gıdalara başvurabilirsiniz. Aktarlardan rahatlıkla alabileceğiniz sivilce azaltıcı ve yağ giderici sabunlar bulunmaktadır. Bu tür sabunları cildinize günde bir iki defa uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda cildinize uygulayabileceğiniz bir formülümüz daha var.

  • 1 tatlı kaşığı limon
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 adet yumurta

Bu saymış olduğumuz malzemeleri bir kase kap içerisinde karıştırarak günde bir sefer cildinize uygulayın. Yağlı cilt bakımı için kesin önerimizdir ki bir ay içerisinde yağlı olan cildinizin harika bir cilde dönüştüğünün farkına varacaksınız.

 

 

Yağlı Ciltler Hakkında Yanlış Bilinenler!

 

Günümüz de yağlı cilde sahip olan birçok kişi ciltleri hakkında yanlış bilgilere sahiptirler. Yağlı ciltlere çözüm olarak birçok unsurları denedikleri halde kurtulamayan kişiler genellikle ömür boyu bu cilt tipinde kalacaklarını zannederler. Bir kere yağlı cilde sahip olan kişilerin ciltleri diğer cilt tiplerine göre çok daha geç kırışır ve bu saye de yaşlanma oldukça gecikmiş olur.

Bir diğer yanlış bilinen gerçek ise bu tarz ciltlerin kurutulması gerektiğidir. Aksine kurutulmamalı nemlendirilmelidir. Yağlı ciltler için nemlendirici kullanmalı ve yüzünüzü sürekli olarak yıkamalı, nemli tutmalısınız. Bu saye de cildinizde ki gözenekleri sürekli olarak açık tutmuş olursunuz. Gözenekleri oksijen alabilen ciltler de çeşitli problemlerin oluşması son derece gecikmekte ayrıca parlak, pürüzsüz ve temiz gözükmektedir. Artık sizler de yağlı olan ciltleriniz ile barışabilir ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı