Yağlı Ciltler İçin Akne Tedavisi

Yağlı Ciltlerde Akne Derdine Son Veriyoruz!

 

Genellikle yağlı ciltler de meydana gelen akne sorunları her bireyin başını ağrıtmıştır. Yağlı ciltler için sabun kullanımı cildinizdeki yağı tamamen azaltır fakat gözeneklerin içerisine mikrop girmesini engelleyen bir takım faydalı mikroorganizmaları da yok eder. Yani sabun kullanımı bilinenin aksine yoğun olarak kullanılırsa cildinize faydadan çok zarar sağlar. Cildinizde bulunan akneler aslında zararlı olan bir takım mikrop çeşitleridir de diyebiliriz. Bunları yok etmek için doktorlara başvurduğunuz da bu yüzden ilk olarak içeriden antibiyotik tedavisine başlanır ve akneler azaltılmaya çalışılır. Akne problemi yaşayan kişiler dediğimiz gibi genellikle yağlı cilde sahip olan kişilerdir. Bu yüzden ilk hedefimiz cildinizdeki yağı olabildiğince azaltmak olacaktır.

 

 

Ciltteki Yağ Nasıl Azaltılır ve Yok Edilir?

 

İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki cildinizdeki yağ ne kadar azaltılırsa azaltılsın az da olsa yağ olabilmektedir ki bizim amacımızda azaltmaya yönelik çözümler uygulamaktır. Yağlı ciltlere doğal çözümler uygulamalı ve çeşitli ilaçlara veya ağır sabunlara yönelmemek gerekiyor. Çünkü, cildinizdeki yağı azaltırken bir yandan da sağlığını korumalı asla tahriş etmemeliyiz.

Cildinizdeki yağı dengelemek adına doğal çözüm olarak şöyle bir liste vereceğiz;

  • 1 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal

Yukarıda söylediğimiz formül akne ve sivilceleri de geçirmektedir fakat tam olarak cildinizdeki yağı yok etmeye odaklıdır. Bu malzemeleri bir kapta karıştırarak her sabah yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Bunun sonunda yağlı ciltler başta olmak üzere sivilceli ve akneleri ciltlerdeki yağın, sivilcenin ve aknenin tamamen azaldığını, ışıltılı bir cilde kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı