Yağlı Ciltler için Sabun Markaları

Yağlı ciltler için sabun markaları çok önemlidir. Yağlı cilde sahip olan kişiler genel anlamda cildinin parlamaması, sivilce yapmaması ve siyah noktaların oluşmaması için bu sabunları kullanılır. Bizde sizlere bu sabun ve markaları hakkında bilgi vermek istedik.

Yağlı Ciltler için Sabun Markaları

İnsanların farklı cilt tipleri vardır. Bunlar yağlı ciltler, kuru ciltler ve karma ciltlerdir. Yağlı ciltlerin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Yağlı cildin avantajı geç yaşlanmasıdır. Yağlı ciltler daha nemli olur bu yüzden kırışıklık oluşumu da kuru ve karma ciltlere oranla daha geç başlar ve daha uzun sürer. Ayrıca yağlı cilt tipinde, cilt lekelerinin oluşumu da diğer cilt tiplerine oranla daha azdır.

Bu avantajlarının yanı sıra yağlı ciltlerin bazı kusurları da vardır ama yağlı ciltler için sabun markaları içinden birini seçerek bu kusurları önleyebilirsiniz. Yağlı ciltlerin bu kusurları ise; yağlı cilt tipinde tıkanık yüzeyler, siyah noktalar, sivilceler ve ölü deri hücrelerinin daha fazla bulunmasıdır. Kötü görünüme engel olması için yağlı ciltler için sabun markaları hakkında detaylı bir araştırma yapıp kendi cildinize uygun bir sabun seçebilirsiniz. Kullanacağınız sabunlar ile cildinizdeki problemleri azaltarak daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşursunuz. Yağlı ciltler, nemli olmaları sebebi ile en sağlıklı cilt tiplerinden biri olsa da ciltte oluşan siyah noktalar ve sivilceler kötü bir görünüme sebep olur. Yağlı ciltler için sabun markaları konusunda araştırma yaparak, sivilce ve siyah nokta azaltma etkisine sahip olan sabunlardan birini seçerek kullanabilirsiniz. Ayrıca yağlı ciltlerde yapılan makyajın korunması da zordur. Cilt yağlı olduğu için makyajı sabit tutmak ve saatlerce makyajı korumak kolay değildir. Yağlı ciltlerin bu gibi sorunlarını çözebilmek için sabun, krem ve buna benzer ürünler kullanarak ciltte dengeleme yapmak gerekmektedir. Bu yazımızda yağlı ciltlere iyi gelecek olan yağlı ciltler için sabun markaları hakkında bilgi vereceğiz.

Yağlı Ciltler İçin Sabunlar

Yağlı ciltler uzmanlar tarafından, hastalığa en yatkın cilt tipi olarak belirlenmiştir. Bunun sebebi; yağlı cilt tipinin her türlü kiri ciltte toplamasıdır. Özellikle günümüz koşullarında, şehirlerdeki hava kirliliğini göz önünde bulundurursak yağlı cilt tiplerinin her gün düzenli bakım yapmayı gerektirdiğini görürüz.

Yağlı ciltler için sabun markaları çeşitlerinden birini seçip, bu sabunlar ile cildinizi her gün düzenli olarak yıkarsanız cildinizi çevre kirliliği ve diğer dış etkenlerden korumuş olursunuz. Böylece çevredeki kirler cildinize yapışmaz bu da akne ve siyah noktaların oluşumunu azaltır.

Kuru ciltler için sabun kullanılması pek önerilmezken, yağlı cilde sahip insanların sabun ile temizlik yapmalarında bir sakınca yoktur. Ayrıca yağlı ciltler için sabun markaları arasında bitkisel olan ürünler de vardır. Bitkisel sabun markalarından birini seçmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Eczanelerde satılan bitkisel sabun ürünlerinden birini alıp bunu her gün düzenli olarak uyguladığınızda cildinize olan faydalarını göreceksiniz. Bu yazımızda yağlı ciltler için sabun markaları arasından bazılarının özellikleri ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Yağlı Ciltler İçin Sabun Çeşitleri

Bitkisel bir ürün olsun ya da olmasın, yağlı ciltler için kullanabileceğiniz pek çok sabun çeşidi vardır. Yağlı ciltler için sabun markaları arasından önerilen bazı markalar mevcuttur.

Clinique Anti Blemish temizleyici sabun kullanarak yağlı ciltlerde oluşan parlamayı azaltarak daha mat ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu sabunu her gün bir kez kullanmanız gerekir. Ürünün fiyatı ise 47 TL’dir. Yağlı ciltler için sabun markaları çeşitlerinden bir diğeri ise Druide yağlı ciltler için kil özlü sabundur. Fiyatı 20 TL olan bu sabunu kullanarak cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz.

Clinique Anti Blemish

Sebamed Kompakt sabun ise cildi kurutmadan temizleyen ve yağlanmayı geciktiren yağlı ciltler için sabun markaları arasında yer almaktadır. Sebamed, cilt Ph’ı ile uyumlu olan sabunları ile her cilt tipine dost sabunlar üretmektedir. Eğer cildiniz yağlı ise fiyatı 14 TL olan bu sabunu kullanarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yağlı ciltler için sabun markaları arasından bir başkası da Neutrogena markasının yağlı ciltler için ürettiği sabundur. Fiyatı 9 TL olan bu ürün hem kalitelidir hem de maliyeti düşüktür. Bu ürünü her gün düzenli olarak kullandığınızda bu sabun cildinizde bulunan aknelerin kurumasını sağlayarak cildinizin yağlanmasını önleyecektir. Bu sabunların yanı sıra; köpük ve jeller de kullanarak cildinizdeki yağlanmayı dengeleyebilirsiniz.

Sebamed Kompakt sabun

Yağlanma karşıtı sabunlar; marketlerde, eczanelerde ve güzellik merkezlerinde mevcuttur. Biraz araştırma yaparak, yağlı ciltler için sabun markaları arasından kendi cildinize en uygun olanı seçip, günlük olarak kullandığınızda ciltteki yağlanmayı önleyerek cildinizin daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı