Yanmadan, Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Güneşte fazla kaldığınız süre boyunca, vücudunuzdaki derinin renginin koyulaşması “bronzlaşmak” anlamını taşıyor. Bu durum aslında derinin hasar alması sonucu oluştuğu için sıcak havalarda, uzmanlar daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyor.

Sizlere bu yazımızda, Sağlıklı bronzlaşmak ve  adına yapabileceğimiz şeyleri anlattık. İşte o konular;

 

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak;

Güneş altında kaldığımız cildimizin derma tabakasındaki renk hücreleri hasar görerek cildin renginin koyulaşmasına sebebiyet verir. Melanin pigmentinin koyu renk maddelerini cilt üzerinde yoğun olarak tetiklemesi ile daha fazla koyuluk elde edilir. Eğer yeterli ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşma elde edilmezse, cilt UV ışınlarını deriye emdirerek kanserli hücrelerin oluşumunu sağlayabiliyor.

 

 

Bronzlaşmak için kremler;

Ünlü ve sağlıklı kozmetik markalarının ürettiği bu bronzlaşma kremlerini kullandığınız zaman, vücudun belli bölümleri sağlıklı bir şekilde bronzlaşılabilir. Cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda kullanmanız, cildiniz için pratik bir çözümdür.

 

Bronzlaşmak için haplar;

Uzman yardımı alarak kullanacağınız bazı haplar bronzlaşmak için yeterince iş görür vaziyettedir. Bu haplar ciltteki pigmentleri sağlıklı tutarak cildin yanmadan bronzlaşmasını sağlayabiliyor.

 

Bronzlaşmak için Mystic Tan;

Güneş ışınları olmadan bronzlaşmak isteyen bireyler, Mystic Tan adı verilen uygulamaya kendilerini sokuyorlardır. Bunun için gerekli ürünleri vücuduna süren birey kabinin içerisine geçip uzman yardımı ile sağlıklı bir bronz ten elde edebiliyor.

 

Bronzlaşmak için zeytinyağı;

Cilde çok zengin mineral ve vitamin sağlayan zeytinyağının bir özelliği de cildi bronzlaştırmasıdır. İlk olarak saf zeytin yağını kullanmanız gerekmektedir. Tüm işlemler için kendinize 30 dakika verin. Düz bir zemine bir havluyu seriyoruz, sonra havlunun üstüne yatıp bronzlaşmak istediğimiz her yere kişi yardımı ile zeytin yağını sürüyoruz ve 30 dakika bekliyoruz. Duş aldıktan sonra rahatça gününüze devam edebilirsiniz. Bir kaç uygulama sonunda gözle görülür değişikliği göreceksiniz.

 

Bronzlaşmak için vazelin;

Bronzlaşmak için hayatımızda ki bu bir çok yerde kullandığımız vazelini de kullanabiliriz. Vazelinle bronzlaşmayı deneyen bayanlar aldıkları sonucu gayet mutlu edici görüyorlar. Cildin zararlı ışınlardan korunarak bronzlaşmasını sağlayan vazelin, cildi besleyen ve koruyan sağlıklı bir bileşendir.

Çok güneşli günlerde öğle saatlerinde güneş ışınına maruz kalmamak için, 11-15 saatleri arasında dışarıda dolaşmak zararlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı