Yaşlanmayı Geciktiren Bitkisel Yağlar

Yaşlanmayı geciktiren bitkisel yağlar ile yaşlılığa dur demeye hazır mısınız? O zaman sizlere anlatacaklarımı dikkatle okuyun. Çünkü yaşıtlarınız yaşlanırken size nasıl bu kadar genç kaldığınızı soracak ve sizi şımartacaklar.

Yaşlanmayı Geciktiren Bitkisel Yağlar

Bugün sizlere yaşlanmayı geciktiren, cildi gergin tutan en iyi 3 bitkisel yağdan bahsedeceğim. Piyasada yaşlanmayı geciktiren binlerce ürün var. Bir kozmetik reyonuna girdiğiniz anda kafanızı çevirdiğiniz her yerde “yaşlanmayı geciktirici krem, losyon v.b.” yazılar görüyorsunuz.

Yaşlanmayı Geciktiren Bitkisel Yağlar

Kozmetik reyonlarında gördüğünüz bir çok krem pazarlama hilesi olarak görünüyor. Çünkü güzellikteki en büyük sır doğal yollarla yapılmış ürünlerdir. Bu nedenle de sizlere yaptığım paylaşım yaşlanmayı geciktirici bitkisel yağlar üzerine olacak. Bu yağları hem bitki bilimi ile uğraşan hekimler hemde doktorlar onaylıyor.

Yaşlanmayı Geciktirici Uçucu Yağlar Seçimi

Uçucu yağlar çok kuvvetli olduğundan dolayı direk olarak cilde uygulanmaz. Bu nedenle seyreltilmesi veya sulandırılması gerekir. Bu nedenle birbiri ile uyumlu ve yaşlanmayı geciktirici yağlar tercih edilmelidir. Bu yağlar, kayısı çekirdeği yağı, tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, argan yağı ve haşlanmış gül tohumu yağı olabilir.

Bu saydığım tüm bitkisel yağlar, günlük olarak cildinizi besler, nemlendirir, iyileştirir ve hassas cilt tiplerine uygundur. Aynı zamanda cilt üzerinde çok hızlı çalışırlar.

Yaşlanmayı Geciktirici Bitkisel Yağlar (En İyileri)

Yukarıda saydığım tüm yağlar yaşlanmayı geciktirir. Ancak siz en iyisini arıyorsanız bu konuya biraz daha eğilelim.

Frankincense Yağı

Biraz zor bulunsa da aktarlara sipariş olarak getirtebilirsiniz. Frankincense uçucu yağı olarak bilinen (Boswellia serrata) yaşlanmayı geciktirici bitkisel yağlar arasında en iyisidir. Yaşlanmayı geciktirici kremlerin bir çoğunda bulunan bu uçucu yağ bulunur. Peki bu yağ ciltte neler yapar?

 • Ciltte iltihap oluşmasını engeller ve iltihabı yok eder. Böylece sivilcelere de savaş açar.
 • Anti mikrobiyal özelliği ile cildinizdeki mikropları temizler.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Cildin sarkmasını engeller.
 • Cildin pH değerini dengeler
 • Ciltte bulunan yara ve yara izlerini, koyu izleri, yaştan kaynaklanan lekeleri en aza indirir.

Mür Yağı

Commiphora cinsi dikenli bir ağaç türünün aromatik saplarından elde edilen bitkisel bir yağdır. Afrika ve Orta Doğu’da uzun senelerdir parfüm ve tütsü yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok yaşlanmayı geciktirici kremin içerisinde de bulunur. Bitki bilimciler ve doktorlar tarafından kanıtlanmış bir yağdır. Ciltteki yaşlanmayı durdura ve ciltteki serbest radikaller ile savaşan bir yağdır.

Sardunya Yağı

Hoş kokusu ile duyularınızı rahatlatan bir çiçek kokusuna sahiptir. Yaşlanmayı geciktirici bitkisel yağlar arasında oldukça popülerdir. Peki ciltte ne işe yarar?

 • Cildi sıkılaştırır ve büyük gözeneklerin görünümünü azaltır.
 • Ciltteki sebumu düzenler.
 • Cildin doğal tonunu korur.
 • Cildi her daim gergin tutar.
 • Ciltte iltihap oluşmasını engeller ve iltihabı yok eder. Böylece sivilcelere de savaş açar.
 • Anti mikrobiyal özelliği ile cildinizdeki mikropları temizler.
 • Cildin daha genç ve temiz görünmesini sağlar.

Yaşlanmayı Geciktirici Bitkisel Yağlar (Mix)

Yukarıda sizlere yaşlanmayı geciktiren bitkisel yağlar hakkında bir çok örnek gösterdim. Şimdi ise bu yağların nasıl mixlendiğini yani karıştırıldığını da anlatmak istiyorum.

Bu bitkisel yağlardan hangisi en çok işinize yarayacaksa bu yağdan 2 çorba kaşığı cam bir kavanoza koyun. Ardından seçtiğiniz ikinci uçucu yağdan 5-6 damla damlatın ve kavanozun kapağını kapatıp, sallayın. Cildinizi temizledikten sonra ve yatmadan önce bu karışımı bir parça pamuk ile her gün cildinize uygulayın. Kısa sürede yaşlanmaya bağlı tüm ince çizgiler, kırışıklıklar gidecek ve cildiniz günden güne gençleşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı