Yüzde Oluşan Lekeler İçin Çözümler

Yüzünüzdeki Aknelere Kesin Çözümler!

 

Yüzümüzde bulunan sivilceler zamanla yerini akneye bırakır ve bu gibi akne tarzı sağlık sorunları ile herkes uğraşmakta. Genellikle de ergenlik çağındaki gençleri vurmaktadır. Akne neden oluşur? Aknenin nedenleri oldukça azdır.

Genellikle hormonların etkisi, genetik etkiler, yağ bezelerinde oluşan bozukluklar ve birkaç etken daha vardır. Bu tür etkenlerden kaçabilmeniz mümkün değildir. Bu yüzden mutlaka tedavisine bir an önce başlanmalı, ergenlikte doğaldır gibi cümleler asla kullanılmamalıdır.

Unutmayın ki bunun çözümü gerek ilaçlar ile gerekse doğal formüller ile sağlanabilmektedir. Bu yüzden neden sorusu yerine Akne nasıl oluşur? Dersek daha yerinde olacaktır.

Tedavisinde ise kremler ve içeriden destekleyecek antibiyotik haplar kullanılabilmektedir. Yüz bakımı için aknelerimizi tedavi etmek amacı ile uyguladığımız yanlışlar nelerdir bunları sayalım;

  • Sivilce ve akneler ile aşırı derecede oynamak.
  • Yüzümüzü su ile yıkamak.
  • Ne işe yaradığını bilmediğimiz komşu tavsiyesi ile kullandığımız akne ilaçları
  • Yüzümüze her gün sağdan soldan duyduğumuz formülleri uygulamak

Yukarıda saydığımız adımları her daim yapmamalısınız. Özellikle de her gün cildinize formüller uygularsanız bir süre sonra cildinizdeki faydalı hücreler de ölecektir.

 

 

Akne Tedavisini Ne Şekilde Yapmalıyız?

 

İlk ne kadar çok olursa olsunlar tedavisinin mutlaka olduğunu bilmelisiniz ki, tedavisi için yapmanız gerekenler ilk doktora başvurmalı ve sizlere sunacakları ilaçları kullanmalısınız. Akne tedavisi nasıl yapılır? Tedavisinde özellikle cilt doktoruna başvurduğunuz da sizin cilt tipinizi, akne yoğunluğunu ve sıklığını ölçerek ilaçlar sunulmaktadır.

Bazı durumlar da bu tür ilaçlar etkili olmayabilir ve bunun nedeni de genetik problemler olarak açıklanmaktadır. Sizler eğer ilaçlar yardımı ile aknelerden kurtulamadıysanız, yapmanız gerekenler doğal yollara başvurmaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close