Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzdeki kırışıklıklar gitsin diye bir dünya krem kullanırız ve hep sonucu hüsran olur. Hiç canınızı sıkmayın. Çünkü sizlere anlatacağım yöntemler ve bitkisel maskeler ile artık bu kırışıklıklara son vereceğiz.

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

İnsanların yaşları arttıkça yüzlerindeki elastik görünümü yavaş yavaş kaybolmaktadır. Bunun sonucunda ise yüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Özellikle bayanlar yüzdeki kırışıklıklardan dolayı moral seviyesinde düşme görülmektedir. Ancak bu kırışıkları tam yok edilemese de bazı uygulamalar sonucunda yüzdeki kırışıklıklar daha geç oluşması sağlanmaktadır.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diyorsanız öncelikle belirli alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Örneğin sigara ve kahveyi fazla tüketmek vücuttaki su oranını azalttığı için yüzde kırışıklıklar oluşmasına sebebiyet vermektedir. Yüzdeki kırışıklıkların oluşması nedenleri arasında günde tüketilen su miktarının yeterli seviyede olmaması ve fast food gıdaların fazla tüketilmesi sayılabilir.

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir çözümleri arasında kırışıkları arttıran nedenleri ortadan kaldırmak yapılacak ilk işlemdir. Örneğin günde 1 paket sigara içiyorsanız ve bırakma şansınız yoksa en azından günlük içeceğiniz adedi azaltarak bu sorunu yavaşlatabilirsiniz. Fazla kahve tüketenlerin kırışıklıkları daha erken oluşmaya başladığını söylemiştik bu yüzden fazla kahve alışkanlığınız var ise bunu azaltmak en iyi çözümdür. Normal bir insanın günlük alacağı su miktarı 2500 ml olması gerekmektedir bu miktarda su almayan kişilerin kırışıklıkları daha erken zamanlarda oluşmaktadır ve ayrıca az su tüketmek bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Dengeli beslenmek ve fazla abur cubur yemekten kaçınmak yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusunun bir başka tedavisi olabilir.

Kırışıkları ne kadar önlemeye çalışıyor olsanız da sadece bu sorunun geç olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı kişilerin yüzdeki kırışıklıkları azaltmak için botox gibi cerrahı işlemler sonucunda yüzlerinde oluşan kırışıklıklara çözüm bulmayı çalışmaktadır. Botox nedir? Botox yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek için cerrahi işlem yapılarak yüzün esnetilmesi olarak tanımlanabilir. Ancak bu işlemi önermiyoruz çünkü bazı sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diye merak eden insan sayısı bir hayli fazladır. Yüzde oluşan bu istenmeyen durumu gidermek için en sağlıklı çözümler bitkisel tedavi yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazırlanan bazı doğal maskeler sonucunda kırışıklıkları azaltmak mümkün hale gelmektedir. Bu maskeleri düzenli şekilde uygulanması sonucunda yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna cevap vermeniz daha kolay bir hal alacaktır.

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Yoğurt Maskesi

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna cevap için ilk doğal maske tipi yoğurt maskesidir. Yoğurt yapı itibariyle cildi temizleme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kuru cilt yapısına sahip bireyler için yoğurt maskesi birebirdir. Yoğurt maskesi yüzde oluşan gözenekleri kapatma konusunda oldukça işe yaramaktadır.

Yoğurt Maskesi

Cildin yumuşamasına ve yüzde parlak bir şekil vermesi bu maskenin diğer önemli bir faydasıdır. Bu özelliklere sahip olan yoğurt maskesi yüzdeki kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için yapılacak bir doğal maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu maskeyi evde hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.  Bu maske için bir kaşık yoğurt ve bal, yarım kaşık portakal suyu ve bir parça muzdur.

Tüm bu malzemeleri maske kıvamına gelinceye kadar ezmelisiniz ve yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir çözümünü bulmak için 15 dakika yüzde kalmasını bekleyin ve ılık su ile temizleyin daha sonra bu işlemi her hafta 2 defa yaparak etkisini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Limon Maskesi

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diye merak edenler için bir doğal maske de limon maskesidir. Limon yapı itibariyle ciltte esneklik veren bir özelliğe sahiptir. Bu maskeyi yalnızca limon ile değil ayrıca yanına biraz karbonat ekleyerek daha etkili bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Limon Maskesi

Bu maske için bir limonun suyunu sıkıp daha sonra ise 2 tatlı kaşığı kadar karbonatı bu suya ekleyiniz. Bir sonraki işlemde ise bu iki malzemeyi bir krem kıvamına gelene kadar yoğurma işlemi yapmalısınız. Maske malzememiz hazır olduğu zaman yüzümüze sürüp daha sonra ise yaklaşık 10-15 dakika beklemesini öneriyoruz. Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diye merak edenlerden iseniz limon maskesini uygularken iki hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Eğer cildiniz kuru ise bu maskeyi uygulamayın çünkü yüzünüzü tahriş edebilir. Diğer önemli nokta ise bu maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın çünkü yüzünüzü güneşe karşı hassas bir hal almasına neden olan bir maskedir. Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir için çözüm olan limon maskesini haftada 1-2 defa uygulanması uygundur.

Badem Maskesi

Badem cildi besleyici bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden badem içerikli bir maske yapmak yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna güzel bir cevap olabilir. Badem maskesi hazırlamak için bir miktar bademe ihtiyaç vardır. Bu bademleri bir gün boyunca biraz sütün içinde bekletilmesi gerekmektedir. Bekletildikten sonra ise badem yumuşak bir hak alacağı için kabuğu daha kolay bir hal alacaktır.

Badem Maskesi

Bademleri soyduktan sonra maske kıvamına gelinceye kadar ezilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise bu maskeyi yüzünüze sürün ve yarım saat süre ile beklemesini sağlayın daha sonra ise ılık su ile maskeyi yıkayın. Badem içerik bakımından çok zengin olduğu için bu maskeyi sık sık uygulayarak cildinizin daha güzel bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna cevap için birkaç doğal çözüm ile cevap vermeye çalıştık. Bu kırışıklıklar için daha birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Her maskenin bir yan etkisi olduğu unutmamak gerekir. Bu yüzden bu maskeleri uygulamadan önce bir dermatolog uzmanına danışmanız sizin için çok önemli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı