Yüzü Sabunla Yıkamak Zarar Verir mi?

Yüzü Sabunla Yıkamak Zarar Verir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzü sabunla yıkamak zarar verir mi? Peki yüzü sabunla yıkamazsak ne ile yıkayacağız? Bir çok arkadaşınızdan veya internet üzerinde bu sorunun tartışması hala sürmekte ama tedavievde.com olarak bu sorunun doğru cevabı da bizde. Gelin hep beraber yüzü sabunla yıkamak zarar verir mi, vermez mi hep beraber inceleyelim.

Yüzü Sabunla Yıkamak Zarar Verir mi?

Yüzü sabunla yıkamak hem zarar verir hemde vermez. Bu da ne demek diyeceksiniz. Şöyle açıklayayım. Yüzünüze kullandığınız sabunun içeriğine göre bu durum değişir. Örneğin bir arkadaşınızdan yüz için sabun önerisi isterseniz ve arkadaşınızın önerdiği sabunla yüzünüzü yıkamaya başlayınca yüzünüzde sivilce, kuruma gibi sorunlar olur. Arkadaşınızın yüzünü kadife gibi yapan sabun size iyi gelmeyebilir.

Bu nedenle kullanılan sabunun içeriğini ve cildinizin hassasiyetini iyi bilmeniz gerekir. Mesela nemlendirici içermeyen ve pH değer olmayan sabunlar cildinizi tahriş etmek için birebirdir. Hatta bu sabunların içi kimyasal madde ve esanslarla doludur.

Yüzü Sabunla Yıkamak

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle kokulu sabunlar ciltte kızarıklığa ve alerjiye neden olur. Çünkü bu kokuları vermek için bir dünya kimyasal esans katılır. Yüzünüz için kullanacağınız sabunun pH değerinin 5 ile 5,6 arasında olmasına, kokusuz ve nemlendirici içermesine lütfen dikkat edin.

Sabunun Cilde Etkileri Nelerdir?

Bir çok ünlü sabun markasının yüz için özel sabunları mevcut. Hatta bir çoğumuz bu sabunları kullanıyoruz. Ancak içerisinde ne var? Bir yüz sabunu nasıl olmalı? Eğer bu soruların cevabını bilmiyorsak, aldığımız sabunu ya renginden yada kokusundan hoşlanarak alıyoruz demektir.

Şimdi sizlere bir yüz sabunu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirme yapayım.

  1. Yüz için aldığınız sabunun mutlaka pH değeri olmalıdır. Mümkünse bu değer 5 ile 5.6 arasında olması gerekir. Böylece yüzde kuruma olmaz.
  2. Sabunun doğal yağlar ile üretilmesi çok önemlidir.
  3. Nemlendiricili sabunlar cildinize çok yararlıdır.
  4. Renkli olan sabunların renklerini kimyasal maddeler kullanılmadan almış olması çok önemlidir.
  5. Kokulu sabunları çok tercih etmeyin. Ne kadar ağır koku o kadar kimyasal esans demektir.
  6. Organik sabunları tercih edin. Diğer sabunlara göre biraz daha pahalı olsa da yüzünüz paha biçilemez.

Tüm bu uyarıları dikkate alıyorsanız ve buna rağmen yüzünüzde hala kuruma, tahriş gibi sorunlar oluşuyorsa sizlere “yüz temizleme jeli” öneririm. Yüzüne sabun kullanmayan herkes temizleme jelleri ile çok mutlu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM